17:30 - 1403/04/13

اجتماعی

بازنشستگان/سه میلیون تومان علی‌الحساب پرداخت شد (۱۳ تیر ۱۴۰۳)

صندوق بازنشستگی آینده‌ساز، اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را که چهارم تیرماه در هیات دولت به تصویب رسید، آغاز کرد.

بازنشستگان/سه میلیون تومان علی‌الحساب پرداخت شد (۱۳ تیر ۱۴۰۳)

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از شهر آرانیوز صندوق بازنشستگی آینده‌ساز، اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را که چهارم تیرماه در هیات دولت به تصویب رسید، آغاز کرد.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

جرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در صندوق آینده‌ساز | سه میلیون تومان علی‌الحساب پرداخت شد (۱۳ تیر ۱۴۰۳)

صندوق بازنشستگی آینده‌ساز، اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را که چهارم تیرماه در هیات دولت به تصویب رسید، آغاز کرد.

روز گذشته مبلغ سه میلیون تومان به عنوان علی‌الحساب برای سه ماه فروردین، اردیبهشت و خرداد به حساب بازنشستگان این صندوق واریز شد.

مدیریت این صندوق بازنشستگی اعلام کرده است «پس از تصویب و ابلاغ دستورالعمل نهایی اجرایی متناسب سازی مابه التفاوت مبلغ علی الحساب پرداختی با محاسبات دقیق در احکام اعمال خواهد شد».

بازنشستگان

بازنشستگان/سه میلیون تومان علی‌الحساب پرداخت شد (۱۳ تیر ۱۴۰۳)

اخیرا داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در توئیتی نوشته بود که «بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبرهای خوشی در راه است و با عنایت به تصویب آیین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در جلسه روز یکشنبه (۳ تیرماه) هیات دولت، در روزهای آینده مبلغی به صورت علی‌الحساب در وجه آنان گرامی پرداخت خواهد شد تا پس از صدور احکام متناسب‌سازی، تسویه قطعی به عمل آید». هرچند که برخی گمانه‌زنی‌ها بر این بود که این خبر مختص آنان کشوری و لشکری است؛ اما منظور همان موقع نگرانی آنان تامین اجتماعی درباره موضوع همسان‌سازی را بی‌پاسخ نگذاشت. او در این باره به قانون بودجه استناد کرده است. در قانون بودجه ۱۴۰۳ پیش‌بینی شده که دولت ۱۳۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خودش را به تامین اجتماعی برای این موضوع پرداخت کند تا همسان‌سازی اجرا شود. ظاهرا جلساتی نیز در باب همسان‌سازی حقوق آنان  میان سازمان تامین اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه در جریان است.

هرچند که هنوز خبری از اجرایی شدن آن وجود ندارد؛ اما آنچنان که دولتی‌ها می‌گویند، آئین‌نامه اجرایی همسان‌سازی حقوق آنان تامین اجتماعی در نوبت بررسی در هیات وزیران است تا با تصویب هیات وزیران اجرای این بند از قانون بودجه آغاز شود.

گفتنی است که اواخر آبا ماه سال گذشته حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون برنامه مجلس اظهار کرد: کمیسیون تلفیق چند روز گذشته(آبان ۱۴۰۲) موضوع متناسب سازی حقوق آنان  کشوری و لشکری را تعیین تکلیف کرد؛ اما موضوع آنان تامین اجتماعی لحاظ نشده بود و باید در این زمینه تعیین تکلیف می‌شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط