• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Monday - 5 December - 2022

جام جهانی 2022

مقصر ناکامی تیم ملی شناسایی شد: همسران و نامزدهای بازیکنان! غیبت داور ایرانی در بازی‌های یک‌هشتم نهایی جام جهانی/ پایان کار فغانی در قطر؟ رئیس جمهور فرانسه جن دارد؟ رکورد‌هایی از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر + فیلم ژیرو آقای گل تیم ملی فرانسه شد پسر خوشتیپ جام‌جهانی خبرساز شد/ از فحاشی پرتغالی به رونالدو تا اینستاگرام ۲ میلیونی! خبر خوش؛ رد ادعای خبرنگار اهل بولیوی/ تیم داوری ایرانی هم چنان در دوحه هستند قیافه بامزه مسی وقتی فیلم شادی خانواده‌اش را می بیند!+ فیلم افشاگری از پشت پرده حرکت جنجالی در نخستین بازی جام جهانی/ اقدام ناخواسته ۹ بازیکن به اجبار ۲ ستاره تیم! ادای احترام به پادشاه فوتبال در قطر + فیلم خلاصه بازی فرانسه ۳ – ۱ لهستان/ صعود بی دردسر فرانسه با دبل امباپه؛ آروزهای لوا به فنا رفت!+ فیلم چرا بعد از جام جهانی هیچ کس عذرخواهی نکرد؟ تئوریسین سرشناس دنیای فوتبال پیش‌بینی کرد/ ۲ شانس اصلی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر جزئیاتی از وضعیت پله در بیمارستان آلبرت انیشتین جزئیات جالب از ساعت‌های ۲۰۰ میلیونی داوران در جام جهانی توتی: از تماشای بازی‌های مرحله گروهی لذت بردم احتمال چشم‌پوشی فیفا از اشتباه فغانی بدرقه کنایه‌آمیز تیم ملی آلمان توسط قطری‌ها + فیلم آنالیز: احمد نور در بین بهترین هافبک‌های دنیا یک قدم فاصله تا ریزش وحشتناک جایگاه تماشاگران در قطر + فیلم

باباخانی: چرا ستاد کرونا به توصیه سال قبل رهبر انقلاب درباره ماه رمضان عمل نمی‌کند؟

  • کد خبر : 70511
  • 18 فروردین 1400 - 4:31
باباخانی: چرا ستاد کرونا به توصیه سال قبل رهبر انقلاب درباره ماه رمضان عمل نمی‌کند؟

باباخانی: چرا ستاد کرونا به توصیه سال قبل رهبر انقلاب درباره ماه رمضان عمل نمی‌کند؟ مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات با بیان اینکه مقام معظم رهبری پارسال فرمودند در خصوص جلسات دعا، متخصصان امر نظر دهند، چرا امسال هم این توصیه نادیده گرفته شد، گفت: امسال هوا مطلوب است و می‌توان جلسات را در فضای […]

باباخانی: چرا ستاد کرونا به توصیه سال قبل رهبر انقلاب درباره ماه رمضان عمل نمی‌کند؟

مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات با بیان اینکه مقام معظم رهبری پارسال فرمودند در خصوص جلسات دعا، متخصصان امر نظر دهند، چرا امسال هم این توصیه نادیده گرفته شد، گفت: امسال هوا مطلوب است و می‌توان جلسات را در فضای باز برگزار کرد.

باباخانی: چرا ستاد کرونا به توصیه سال قبل رهبر انقلاب درباره ماه رمضان عمل نمی‌کند؟

حجت‌الاسلام مجید باباخانی، مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه این سازمان در خصوص شبکه هیأت‌ها و تشکل‌های دینی، رسالت هم‌افزایی و هماهنگی اقدامات را دارد، اظهار داشت: دومین نشست شورای عالی این شبکه، به مدت دو روز با پیگیری موضوعات مختلف و ارائه برنامه‌های سال ۱۴۰۰ این نهادها در مشهد برگزار شد. این شورا دارای کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی است که در طول سال برنامه‌های مختلف را مدیریت می‌کنند.

تواصی و امیدآفرینی محور برنامه‌های رمضان

وی با اشاره به اینکه در این جلسه، کمیته تخصصی محرم تشکیل و در خصوص جلسات ماه رمضان هم بحث و تبادل نظر شد، تصریح کرد: با توجه به اعلام موضع هیأت دولت و ستاد کرونا در خصوص جلسات ماه رمضان، موضوع برگزاری جلسات در این ماه که در سال گذشته نیز مورد تاکید مقام معظم رهبری واقع شد، از جمله مباحث مطرح در این نشست دو روزه بود که در نهایت به بیانیه‌ای نیز ختم شد. در این جلسه مصوب شد که تواصی، گفت‌وگو با هم برای رسیدن به حق و امیدآفرینی محور برنامه‌های هیأت‌ها و تشکل‌های دینی در ماه رمضان باشد.

باباخانی گفت: در این بیانیه سوال شد چرا سیاست‌های ستاد کرونا و هیأت دولت دوگانه و تصمیمات فله‌ای اتخاذ می‌شود؟ چرا قبل از اینکه کارگروه تخصصی رمضان، پروتکل‌های پیشنهادی را بررسی و جلسات خود را برگزار کند، مسؤولان دولت اعلام نظر کردند؟

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی افزود: در این بیانیه آمده است، چرا در ایام عید، کاری صورت نگرفت، تمام مراکز بدون رعایت هیچ نکته‌ای فعالیت کردند و جاده‌ها باز و رفت و آمد در همه آن‌ها برقرار بود، اما تنها در پایان نسبت به جلسات مساجد و هیأت‌ها آن‌هم در ماه رمضان که جلسات مناجات‌خوانی فشردگی جمعیتی خاصی ندارد، سختگیرانه اعلام موضع شد؟

ستاد کرونا به توصیه سال قبل مقام معظم رهبری عمل کند

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری سال گذشته فرمودند در خصوص جلسات دعا و مناجات، متخصصان امر نظر دهند، چرا امسال بازهم این توصیه نادیده گرفته شد، گفت: ستاد کرونا در خصوص هر موضوعی با رعایت مسائل مرتبط با آن تصمیم‌گیری می‌کند، اما چرا در خصوص جلسات دعا و مناجات که در این دوران، مشکلات و گرفتاری مردم می‌تواند آرامش‌بخش و مشکل‌گشا باشد، بدون دریافت نظر و مشورت متخصصان اعلام نظر می‌کند؟

باباخانی با بیان اینکه این بیانیه اعلام ناراحتی مسئولان و کارشناسان متخصص در این حوزه بود، افزود: ما برای هر شرایط و رنگ کرونایی پروتکل آماده کردیم و آماده‌ایم تا مباحث تخصصی خود را در اختیار مسؤولان امر قرار دهیم. برای مردم و متخصصان این حوزه، واقعاً جای سوال دارد چگونه ممکن است بازار تهران در طول روز بدون هیچ فاصله‌گذاری فعالیت داشته باشد، اما در شب و با رعایت فاصله و پروتکل‌ها و در فضای باز جلسه مناجات‌خوانی نتواند برگزار شود؟

جلسات مناجات‌خوانی ماه رمضان می‌تواند در فضای باز برگزار شود

مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه امسال هوا مطلوب است و می‌توان جلسات را در فضای باز برگزار کرد، گفت: در مناطق قرمز، پروتکل‌هایی با فاصله‌های بیش‌تر افراد و مدت زمان کم‌تر پیشنهاد شده است و در مناطق زرد و نارنجی این فاصله‌ها کمتر و زمان بیش‌تر شده است. می‌توان جلسات مناجات‌خوانی را در حیاط مدارس، حسینیه‌ها با سقف بلند، فضاهای باز ارگان‌های نظامی و … مشابه محرم سال قبل برگزار کرد. جلسات دعا و مناجات نیاز واقعی مردم در این شرایط است و نباید نسبت به آن اهمال کرد.

وی افزود: بنا بر اعلام رسمی ستاد ملی کرونا در محرم سال قبل تنها ۵ درصد خطا از سوی هیأت‌های مذهبی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی صورت گرفت، چرا با وجود این تجربه و تعهدپذیری قشر مذهبی، این خواست عمومی مردم نادیده گرفته می‌شود.

برگزاری جلسات یک هیأت نیازمند مقدمات بسیار است

باباخانی با اشاره به اینکه مسؤولان ستاد کرونا نسبت به برگزاری جلسات مذهبی بی‌اطلاع هستند، گفت: برگزاری یک جلسه، نیازمند مقدماتی است که از قبل اندیشیده می‌شود و در نهایت منجر به برگزاری مجلس می‌شود. بنابراین باید از هم‌اکنون که ماه رمضان آغاز نشده، تدابیر و پروتکل‌های بهداشتی را اعلام کرد تا فرضاً هیأت‌ها از اول ماه رمضان، یا نیمه این ماه برای میلاد امام حسن(ع) و یا شب‌های قدر بتوانند مجالس خود را برگزار کنند. بنابراین از مسؤولان خواستاریم از مشورت متخصصان امر برای تدوین پروتکل‌های لازم استفاده کرده و با ابلاغ هرچه سریع‌تر دستورالعمل‌ها، زمینه را برای بهره‌برداری مردم از جلسات دعا و مناجات ماه رمضان ایجاد کنند.

انتهای پیام/

فارس

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=70511

برچسب ها

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

ساماندهی

logo-samandehi

اندیشه معاصر در سامانه رسانه جامع