۱۱:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۶

این ۵ بازیکن در آخر فصل با پرسپولیس وداع می‌کنند؛ دو نفرشان بمب نقل‌وانتقالات بودند!

تنها 5 بازی به پایان لیگ برتر در فصل بیست‌وسوم باقی مانده و با توجه به اینکه پرسپولیس و استقلال از جام‌حذفی هم حذف شده‌اند، در حقیقت فقط 450 دقیقه دیگر شاهد نمایش سرخابی‌ها در این فصل فوتبالی خواهیم بود.

پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در عین حال اما ممکن است این بازه زمانی، مقارن با روزهای پایانی دوران حضور چند بازیکن در پرسپولیس باشد. در این مطلب نگاهی داریم به شرایط تعدادی از سرخپوشان که ممکن است فصل آینده برای این تیم توپ نزنند.

دانیال اسماعیلی‌فر

حتی پیش از خراب کردن پنالتی بسیار مهم در بازی حذفی مقابل آلومینیوم هم پایگاه اسماعیلی‌فر بین هواداران پرسپولیس چندان قدرتمند نبود. او البته از نظر آماری فصل بدی را پشت‌سر نگذاشته است. دانیال تا پیش از محرومیتش مقابل سپاهان، تنها در یک بازی لیگی و یک بازی آسیایی نیمکت‌نشین بود و رکورددار بازی برای قرمزها به شمار می‌آمد. او با ۵پاس گل بعد از ترابی پاسور فصل پرسپولیس هم هست اما فوتبالش به‌اصطلاح آن «نمک» لازم را ندارد. شایعات می‌گویند اسماعیلی‌فر پایان فصل پرسپولیس را ترک می‌کند، مخصوصا که اوسمار ویرا هم نسبت به رامین رضاییان ابراز علاقه کرده است.

 

علی نعمتی

شرایطی کاملا مشابه فرجی دارد؛ سختکوش و پرتلاش است اما خیلی از اوقات نتیجه کارش آنطور که باید نیست. نعمتی که توانایی بازی در پست دفاع چپ و دفاع وسط را دارد، مخصوصا در نیم‌فصل اول و پیش از پنجره زمستانی حضور پررنگی در ترکیب سرخپوشان داشت و به همین موازات، مرتکب اشتباهاتی شد که انتقادهای فراوانی را هم علیه او در پی آورد. نعمتی این فصل ۲۷بار برای پرسپولیس به میدان رفته اما بعد از حضور عبدالکریم حسن به وضوح نیمکت‌نشین شده است.

 

وحدت هنانوف

بازیکن خوبی است که در ترکیب جا نمی‌شود. انگار در پرسپولیس برای او پست خالی وجود ندارد. حتی درخشش وحدت در جام ملت‌های آسیا هم تغییری در این شرایط ایجاد نکرد، مگر اینکه او به بازی با سپاهان برسد و طوری جای خالی دانیال اسماعیلی‌فر را پر کند که در این هفته‌های آخر، کادرفنی نتواند راحت از کنار اسمش بگذرد. قرارداد هنانوف تاجیکستانی با پرسپولیس در پایان فصل خاتمه خواهد یافت و به‌احتمال فراوان او جدا می‌شود؛ مخصوصا که این اواخر هم پیشنهادهایی داشته است.

 

فرشاد فرجی

طی سال‌هایی که برای پرسپولیس بازی می‌کند، معمولا انتقادات زیادی را تحمل کرده است. برخی او را در کنار علی نعمتی در زمره خریدهای نامطمئن یحیی گل‌محمدی قرار می‌دهند و البته فرجی معمولا هم این پتانسیل را دارد که بهانه لازم را دست منتقدان بدهد! او امسال در آسیا هرگز برای پرسپولیس بازی نکرد اما در لیگ و جام‌حذفی ۱۳بار برای سرخپوشان به میدان رفت و اگر در پایان فصل از اردوگاه سرخ‌ها کوچ کند، کسی خیلی تعجب نخواهد کرد.

 

سعید صادقی

بخش بزرگی از تفاوت کیفیت پرسپولیس در نیم‌فصل اول و دوم، به جانشینی اوستون اورونوف با سعید صادقی مربوط می‌شود. البته که اورونوف یک پدیده است و از این جهت می‌تواند توقعات هواداران پرسپولیس را برآورده کند اما صادقی هم مخصوصا در فرم این فصلش بیش از حد معمولی به‌نظر می‌رسد. او به‌عنوان یک وینگر، نه آنقدرها سرعتی است و نه آنچنان خلاق، خوش‌فکر و تکنیکی. صادقی در همه مسابقات این فصل ۲۴بار برای پرسپولیس به میدان رفته، ۳گل زده و هیچ پاس گلی نداده است. شایعات زیادی در مورد جدایی این بازیکن در پایان فصل به گوش می‌رسد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : گ

مطالب مرتبط