۱۸:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۴

این میوه تصفیه کننده خون ، تقویت کننده کبد، کلیه ، قلب ، معده ،و خون ساز است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،تمام قسمت های انار مانند گل ، برگ ، پوست ، ریشه و دانه آن مصرف دارویی داشته است . ازاین گیاه برای درمان بواسیر ، زخم دهان و دندان درد ، به عنوان ضد انگل و کرم های داخلی بدن ، درمان سوختگی ، ضد اگز...

این میوه تصفیه کننده خون ، تقویت کننده کبد، کلیه ، قلب ، معده ،و خون ساز است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،تمام قسمت های انار مانند گل ، برگ ، پوست ، ریشه و دانه آن مصرف دارویی داشته است .
ازاین گیاه برای درمان بواسیر ، زخم دهان و دندان درد ، به عنوان ضد انگل و کرم های داخلی بدن ، درمان سوختگی ، ضد اگزما و خارش پوست ، درمان گلودرد ، و تنظیم کننده قاعدگی بانوان استفاده می شود.
جوشانده پوست و ریشه درخت انار جهت درمان اسهال و دفع انگل های داخلی مورد استفاده قرار میگیرد .

غرغره این جوشانده موجب بهبودی زخم های داخلی دهان و گلودرد می شود. شستشوی محل های درد با این جوشانده برای برطرف کردن خارش کار برد دارد. و برای درمان بواسیر مورد استفاده قرار میگیرد.

برای تهیه این جوشانده کافی است مقداری از پوست و ریشه درخت انار به مقدار ۱۰الی ۱۵ گرم را داخل یک لیتر آب مخلوط کرده و پس از ۱۰ دقیقه جوشاندن مورد استفاده قرار داد.

برای استفاده از پماد ضد سوختگی گل های انار ابتدا گل های انار را له کنید وبا روغن کنجد مخلوط نمائید و سپس در سطح سوختگی قرار دهید.

 

مصرف جوشانده پوست انار در برخی افراد موجب سر درد، سرگیجه و استفراغ می شود.

در طب سنتی آذربایجان پوست انار را جهت درمان لثه ملتهب بکار می برند. و جوشانده این گیاه برای از بین بردن انگل های داخلی در دامها مورد استفاده قرار می گیرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار