۱۵:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۲

این خودروی محبوب بازار خودرو را داغ کرد/ گران ترین خودروی سامانه یکپارچه پلاک شد

کیا K5 که پیش تر با نام کیا اُپتیما در بازار خودرو حاضر بود جز خودروهای پُرطرفدار بازار خودرو محسوب می شد K5 نسل پنجم این خودرو است که بالاخره بعد از برداشتن قفل از در ورود خودرو به کشور به بازار می رسد.

این خودروی محبوب بازار خودرو را داغ کرد/ گران ترین خودروی سامانه یکپارچه پلاک شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،دروهای چینی تشکیل می دهد.

بررسی برندهایی که محصولاتشان پشت ویترین سامانه یکپارچه فروش خودرو قرار گرفته نشان می دهد ۹ برند خودرویی از کشور چین محصولاتشان را در دسترس مشتریان ایرانی قرار دادند. جمع محصولات عرضه شده چینی ۱۶ خودرو بوده است.

نکته قابل توجه اینکه محصولات برخی برندهای چینی که پیش تر در بازار خودروی ایران حضور نداشتند در این دور در دسترس متقاضیان قرار گرفته است. محصولات برندهای ونوسیا و جتا را می توان در زمره محصولات تازه وارد به بازار خودروی ایران قرار داد.

اما برندهای غیر چینی که تا کنون به سامانه یکپارچه فروش خودرو آمده اند، ۶ برند را شامل می شوند.

محصولات برندهای تویوتا و هیوندایی هر کدام با چهار خودرو، برند کیا با سه خودرو، برند سوزوکی با دو خودرو و برندهای فیات و نیسان هر کدام با یک محصول به ترتیب رتبه های اول تا پنجم جدول تیراژ عرضه خودروهای غیر چینی را به خود اختصاص داده اند.

خودروهای چینی علاوه بر اینکه به لحاظ تنوع برند از خودروهای غیر چینی، بیشتر بودند در تیراژ بالاتری هم در سامانه یکپارچه فروش خودرو عرضه شدند.

اما به دلیل اینکه تقاضا برای خودروهای چینی بالا نبود سیاست گذار خودرویی مجبور شد تا محصولات مازاد (تمامی آنها خودروهای چینی بودند) را با دیگر از مسیر سامانه یکپارچه فروش خودرو در دسترس متقاضیان جدید قرار دهد.

اما حساب خودروهای غیر چینی جدا بود و به هر تعدادی که از سوی سیاست گذار در سامانه فروش عرضه شد، از سوی متقاضیان، خریداری شد.

کیا K5 در میان خودروهای عرضه شده جایگاه خاصی برای متقاضیان داشت و تیراژ عرضه در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط