۱۷:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۷

اینتل با سری Xeon ۶ و حداکثر ۲۸۸ هسته از غول‌های جدید دنیای پردازش رونمایی کرد

اینتل با رونمایی از پردازنده‌های سری Xeon ۶ قدرت فوق‌العاده‌ای را به سرور‌ها می‌آورد. این سری شامل پردازنده‌هایی با ۶ تا ۲۸۸ هسته است که به شما امکان می‌دهد چالش‌های محاسباتی سنگین را به آسانی پشت سر بگذارید.

اینتل با سری Xeon ۶ و حداکثر ۲۸۸ هسته از غول‌های جدید دنیای پردازش رونمایی کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، اینتل بار دیگر با معرفی پردازنده‌های نسل ششم Xeon قدرت و نوآوری خود را به رخ دنیا می‌کشد. سری Xeon ۶ شامل طیف وسیعی از پردازنده‌ها با ۶ تا ۲۸۸ هسته است که برای پاسخگویی به نیاز‌های مختلف کاربران، از سرور‌های کوچک گرفته تا ابررایانه‌های عظیم، طراحی شده‌اند. با بهره‌گیری از این پردازنده‌های قدرتمند، می‌توانید به سادگی از پس سنگین‌ترین پردازش‌ها بربیایید و به سطح جدیدی از کارایی دست پیدا کنید.

مشخصات پردازنده‌های سرور نسل ششم Xeon اینتل

هسته‌های پرمصرف و قدرتمند مورد استفاده در پردازنده‌های جدید سرور اینتل با اسم Redwood Cove شناخته می‌شوند که می‌توان از آن‌ها در انجام پردازش‌های مربوط به هوش مصنوعی، تحلیل داده و سایر امور نیازمند قدرت پردازشی بالا استفاده نمود. پردازنده Xeon ۶۹۰۰P یکی از قدرتمندترین محصول در میان موارد تازه معرفی شده‌است که از سه برد پردازشی تا سقف ۱۲۸ هسته بهره می‌برد. طبق گفته اینتل، از پاییز امسال می‌توانیم شاهد عرضه این پردازنده به بازار باشیم.

پردازنده ۶۹۰۰E نسخه قدرتمندتری است که تا حداکثر ۲۸۸ هسته پردازشی را درون خود جای خواهد داد. این محصول همراه با پردازنده‌های ۶۷۰۰E و ۶۳۰۰P از بهار سال آینده ارائه خواهند شد که به‌ترتیب از ۱۴۴ و ۱۶ هسته پردازشی بهره می‌برند. هسته‌های Redwood Cove بکار رفته در پردازنده‌های گفته شده از قابلیت هایپرتردینگ (۲ رشته به‌ازای هر هسته) پشتیبانی می‌کنند؛ قابلیتی که اینتل اخیراً در سری لونارلیک کنار گذاشته‌است. هر هسته دارای ۲ مگابایت حافظه کش از نوع L۲ است و از رم‌های دارای سرعت ۸۸۰۰ مگاترنسفر بر ثانیه، استاندارد رمزنگاری AES-۲۵۶ bit / ۲۰۴۸ پشتیبانی به عمل می‌آورند.

intel

هسته‌های کم‌مصرف مورد استفاده در پردازنده‌های جدید مخصوص سرور اینتل با نام Crestmont از فناوری ساخت ۴ نانومتری بهره می‌برند که تا حد زیادی می‌تواند مصرف انرژی را کاهش دهد. هر هسته تنها از یک ترد پشتیبانی می‌کند و به ۴ مگابایت حافظه کش از نوع L۲ مجهز شده‌است. این هسته‌ها برای انجام پردازش‌های مرتبط با میکروسرویس‌ها، شبکه و رسانه مناسب‌تر هستند و می‌توانند عملکرد بهتری به‌ازای هر وات انرژی مصرف شده را ارائه کنند.

اینتل ادعا دارد که پردازنده‌های نسل ششم Xeon می‌توانند تا ۲ برابر عملکرد بهتری در زمینه هوش مصنوعی و پردازش عمومی نسبت به نسل قبلی خود داشته‌باشند. حداکثر توان مصرف در محصولات میانی این خانواده به ۳۵۰ وات به‌ازای هر پردازنده می‌رسد و از حافظه رم ۸ کاناله DDR۵ پشتیبانی می‌کنند. پردازنده‌های پرمیوم نسل ششم هم می‌توانند تا حداکثر ۵۰۰ وات توان مصرفی داشته‌باشند و از حافظه رم ۱۲ کاناله DDR۵ بهره می‌برند.

منبع:دیجیاتو

مطالب مرتبط