۰۹:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۷

کلیپ سبک زندگی

ایده های بسیار جذاب از فناوری نقاشی سه بعدی + کلیپ

یک جوان خلاق با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی، چند گیاهان پلاستیکی ساخته است که علاوه بر کاربرد تزئینی، هر کدام کارایی خاص خود را دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،نقاشی سه بعدی به یکباره به وجود نیامده است. بلکه حاصل سال‌ها تجربه و تکامل توسط هنرمندان مختلف است. تاریخچه نقاشی سه بعدی به دو بخش تقسیم می‌شود.

نقاشی دگرگون (Anamorphic Painting) و پیدایش آن، مرحله اول پیدایش نقاشی‌های ۳ بعدی امروزی است. زمانی که هنرمندانی یافتند که میتوانند تصاویر را به گونه ای دیگر اجرا کنند. به نحوی که در زاویه ای خاص به حالت عادی دیده شود.

اولین نقاشی سه بعدی دنیا

ایده های بسیار جذاب از فناوری نقاشی سه بعدی + کلیپ

دگرگون را میتوان در اثری از Hans Holbein مشاهده کرد. او در سال ۱۵۳۳ نقاشی عجیبی به نام The Ambassadors  کشید که در پایین آن قسمتی نامفهوم وجود داشت. این قسمت نامفهوم با مشاهده از زاویه ای بسیار پایین رمز گشایی می‌شد

تاثیر سایر تکنیک‌های خطای دید بر روی نقاشی سه بعدی

با استفاده از ترکیب تکنیک‌های خطای دید می‌توان آثار متنوعی را بوجود آورد. برای مثال هر کدام از آرتیست‌های نقاشی سه بعدی سبک خاصی دارند. این موضوع به سابقه هنری آنها قبل از واراد شدن به این حوزه بر می‌گردد. برخی از این نقاشان خیابانی بر روی سطح زمین نقاشی می‌کشیدند. آنها به تدریج وارد فضای تکنیک‌های خطای دید سه بعدی شدند. شروع به کشیدن نقاشی‌های دگرگون خطای دید بر روی زمین کردند مثل ادگارد مولر هنرمند آلمانی . در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط