۰۳:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

اگر استقلال ۱۷ میلیارد پول رضایتنامه بدهد، به خودم چیزی نمی‌رسد/ اولین خرید تابستانی استقلال مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،یکی از بازیکنانی که جواد نکونام مدت‌هاست روی او به عنوان صید جدید برای استقلال متمرکز شده و می‌خواهد از وجودش در جمع آبی‌پوشان پایتخت استفاده کند، محمدحسین اسلامی است بازیکن جوان ذوب آهن که تا اینج...

استقلال

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،یکی از بازیکنانی که جواد نکونام مدت‌هاست روی او به عنوان صید جدید برای استقلال متمرکز شده و می‌خواهد از وجودش در جمع آبی‌پوشان پایتخت استفاده کند، محمدحسین اسلامی است بازیکن جوان ذوب آهن که تا اینجای کار نمایش مطلوبی در لیگ برتر ارائه کرده و دقیقاً به همین خاطر نکونام خیلی روی گرفتن او اصرار می‌کند اما ناگفته پیداست که باشگاه ذوب آهن هم زیر بار نمی‌رود و دلش نمی‌خواهد چنین بازیکنی را به همین راحتی از دست بدهد. اصفهانی‌ها تاکید دارند اگر قرار است همه چیز سیر طبیعی و قانونی خود را طی کند باشگاه استقلال باید یا با آنها به توافق دوجانبه برسد که تاکنون انجام نشده و یا اینکه بند حق فسخ اسلامی را فعال کند که ۱۷ میلیارد تومان خرج روی دست استقلال می‌گذارد و همین مسئله مانع بزرگی برای آبی‌پوش شدن این بازیکن تلقی می‌شود. البته خبرهای رسیده حکایت از آن دارد که حالا دیگر داستان صرفاً به ذوب آهن محدود نشده و خود محمدحسین اسلامی هم یک طرف دیگر ماجرا به حساب می‌آید و دلایل خاصی برای اینکه در مقطع کنونی به استقلال نرود، دارد.

استقلال مشکلات مالی فراوانی دارد و در چنین وضعیتی بسیار بعید به نظر می‌رسد باشگاه ذوب آهن با دریافت مبلغ حق فسخ به صورت اقساطی موافقت کند چون در سال‌های گذشته نیز شاهد بودیم که بعضی تیم‌های لیگ برتری به صورت اقساطی با استقلال و پرسپولیس معامله کردند و قضیه گاهی اوقات حسابی دردسرساز شد بنابراین استقلال باید تمام این ۱۷ میلیارد تومان را به صورت نقدی بپردازد و با توجه به شرایط مالی کنونی باشگاه، احتمال تحقق چنین اتفاقی کم است. از طرف دیگر خود اسلامی به خوبی می‌داند حتی اگر استقلال چنین مبلغی را به صورت یکجا پرداخت کند، عملاً دیگر بودجه‌ای برای اینکه مبلغی را جداگانه برای خود او در نظر بگیرد نخواهد داشت و این بازیکن باید نیم فصل دوم را بدون دریافت هیچ پولی برای استقلال بازی کند. این دقیقاً همان مسئله‌ای است که او را دچار تردید کرده است چون اگر در ذوب آهن بماند، دستمزدش را تا روز آخر دریافت می‌کند ولی اگر به استقلال بیاید، عملاً احتمال اینکه در نیم فصل دوم لیگ بیست و سوم پولی گیرش نیاید زیاد است.

اولین خرید فصل جدید؟

اسلامی تاکنون اصلاً حرفی از اینکه شرط خاصی برای استقلال بگذارد نزده است و به نظر می‌رسد اگر مشکلات حل شود، او دوست دارد پیراهن آبی را بر تن کند. اینطور که از داخل باشگاه استقلال خبر می‌رسد، اسلامی احتمالاً تا پایان فصل در ذوب آهن باقی خواهد ماند و تابستان سال آینده به استقلال می‌پیوندد. البته تجربه ثابت کرده که پیش بینی چنین اتفاقاتی در فوتبال ایران اصلاً ساده نیست و حتی شاید تا پایان این فصل دهها اتفاق پیرامون همین بازیکن رخ بدهد ولی حداقل روی کاغذ می‌توان گفت محمدحسین اسلامی اگر سیر صعودی خودش را تداوم ببخشد و جواد نکونام نیز فصل آینده روی نیمکت استقلال باشد، اولین گزینه برای پوشیدن پیراهن آبی در لیگ بیست و چهارم خواهد بود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط