۰۷:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۶

اهمیت افزایش آستانه صبر و تحمل در بهار قرآن و طبیعت

سرهنگ علی همه خانی، صبح امروز، با حضور در جلسه قرارگاه نوروزی کمیل که از ابتدای سال جدید به شکل مستمر در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار می شود، ضمن تبریک بهار قرآنی و آغاز سال نو به همه شهروندان تهرانی، بر ای...

اهمیت افزایش آستانه صبر و تحمل در بهار قرآن و طبیعت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سرهنگ علی همه خانی، صبح امروز، با حضور در جلسه قرارگاه نوروزی کمیل که از ابتدای سال جدید به شکل مستمر در سالن جلسات معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ برگزار می شود، ضمن تبریک بهار قرآنی و آغاز سال نو به همه شهروندان تهرانی، بر این مساله تاکید کرد که رعایت حقوق شهروندی چه در امور دینی و چه در قوانین اجتماعی مورد تاکید قرار گرفته و نیاز است ضمن احترام به این قوانین، آن را رعایت کنیم.

این مقام انتظامی، با اشاره به پایان دوره اول تعطیلات نوروزی و بازگشت مسافران به تهران، بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در مسیر سفرهای نوروزی تاکید کرد و بیان داشت: با توجه به این که نیمه اول سفرهای نوروزی رو به پایان است و عده ای از شهروندان قصد بازگشت از سفر را به محل زندگی و سکونت خود دارند، نیاز است ضمن رعایت قوانین رانندگی، به میزان کافی استراحت داشته باشند تا مبادا در طول سفر با مشکل روبرو شوند.

وی همچنین افزود: خواب آلودگی، عدم توجه به مسیر مقابل، مکالمه با تلفن همراه و مسائلی از این دست، می تواند ریسک تصادفات خودرویی را در طول سفر افزایش دهد.

سرهنگ همه خانی، در ادامه با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان، به شهروندان توصیه کرد: همانگونه در دین مبین اسلام تبیین شده است، روزه خواری در ملاء عام، ضمن این که در زمره گناهان محسوب می شود، به لحاظ رعایت حقوق شهروندی خصوصا افرادی که روزه دار هستند، نیز کاری ناپسند و ناقض حقوق شهروندی است و لازم است مسافران نوروزی در هر شهر و استانی به این نکته توجه داشته باشند و رعایت حال دیگران را بنمایند.

معاون اجتماعی پلیس پایتخت، با دعوت از شهروندان برای افزایش صعه صدر و بالا بردن آستانه تحمل خود در این روزها، گفت: رفتارهایی که باعث ایجاد محرومیت دیگران از حقوق طبیعی شود، از منظر اجتماعی قانون شکنی محسوب می شود و لازم است افراد با تمرین های روانشناختی آستانه تحمل خویش را افزایش داده تا با کوچکترین مساله به نزاع با یکدیگر نپردازند.

وی همچنین به شهروندانی که قصد مسافرت در نیمه دوم تعطیلات نوروزی را دارند، توصیه هایی کرد و گفت: نیاز است شهروندان به هنگام مسافرت های نوروزی از امنیت منازل و اماکن خود اطمینان حاصل کرده و با رعایت هشدارهای ارایه شده از سوی پلیس فرصت سرقت را از سارقان بگیرند.

سرهنگ همه خانی، تصریح کرد: اطمینان از تجهیزات ایمنی برای منازل، اماکن تجاری و خودرویی، آگاهی از شیوه های جدید کلاهبرداری و مراقب از وسایل شخصی به هنگام سفر از جمله نکاتی است که همواره پلیس بر آن تاکید دارد و لازم است همه شهروندان به آن توجه کنند تا فرصت را از متخلفان و سارقان برای انجام سرقت، جیب بری، کلاهبرداری و غیره بگیرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در پایان، با اشاره به این که مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ به صورت شبانه روزی در خدمت شهروندان است و برای تثبیت نظم و امنیت تلاش مستمر دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک در سریع ترین زمان ممکن با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و مراتب را گزارش دهند تا در امر امنیت مشارکت داشته باشند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار