اهدا کنندگان خون نگران منع تردد و محدودیت‌های شبانه نباشند

محمد رضا مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به لزوم میزان مراجعه افراد جهت اهدای خون سالم خود اظهار کرد: به طور کلی میزان مراجعه افراد در ماه فروردین تا اواسط اردیبهشت هر سال میزان مراجعه افراد جهت اهدای خون سالم خود در تهران افزایش پیدا می‌کند و امسال نیز ما […]

محمد رضا مهدی زاده مدیر کل انتقال خون استان تهران با اشاره به لزوم میزان مراجعه افراد جهت اهدای خون سالم خود اظهار کرد: به طور کلی میزان مراجعه افراد در ماه فروردین تا اواسط اردیبهشت هر سال میزان مراجعه افراد جهت اهدای خون سالم خود در تهران افزایش پیدا می‌کند و امسال نیز ما شاهد افزایش میزان اهداکنندگان خون در سطح استان تهران هستیم.

او ادامه داد: در سال جاری میزان مراجعه کنندگان به مراکز انتقال خون نسبت به مدت مشابه سال‌های قبل از شیوع کرونا کاهش پیدا کرده است، اما به طور کلی فعلا در هیچ گروه خونی دچار کمبود و شرایط بحرانی نیستیم.

مهدی زاده بیان کرد:اهدای خون هیچ منافاتی با روزه داری ندارد و افراد با مصرف اندکی سحری و نوشیدن آب می‌توانند در طول روز اقدام به اهدای خون کنند. در سطح استان تهران چهار مرکز جامع پذیرای اهداکنندگان خون است و مردم خیر مطمئن باشند که تمام تجهیزات انتقال خون به صورت مستمر استریل خواهد شد و تجهیزات یک بار مصرف است.

اهدا کنندگان خون نگران منع تردد و محدودیت‌های شبانه نباشند

مدیر کل انتقال خون استان تهران تاکید کرد: اهدا کنندگان خون نگران منع تردد و محدودیت‌های شبانه نباشند، سازمان انتقال خون مشخصات آن‌ها و پلاک را بر اساس هماهنگی‌های انجام شده به پلیس راهور می‌دهد و ابن افراد مشمول جریمه نخواهند شد.

مهدی زاده افزود: در حال حاضر ذخایر خون شکننده است و با کاهش مراجعه بحث کمبود خون و فرآورده‌های خونی دوباره در سطح استان تهران مطرح می‌شود. نیاز بیماران به خون دائمی است و مردم خیر در ماه مبارک رمضان با اهدای خون سالم خود نیاز بیماران را برطرف کنند.

افکار