۰۹:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷

انواع وام اجاره و روش دریافت آن+ ورود به سامانه https://saman.mrud.ir

وام اجاره مسکن به‌عنوان تسهیلاتی برای مستاجران متاهل طراحی شده، اما خانم‌های بالای ۳۵ سال و آقایان بالای ۴۵ سال می‌توانند از آن استفاده کنند.

وام ودیعه مسکن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دریافت وام ودیعه مسکن از مسیر سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن که زیر نظر وزارت راه و شهرسازی است، آغاز می‌شود.

متقاضی بعد از ورود به سامانه https://saman.mrud.ir با چهار گزینه وضعیت درخواست‌ها، درخواست مسکن، تسهیلات ساخت و نهایتا تسهیلات ودیعه روبرو می‌شود.

متقاضی با کلیک روی گزینه تسهیلات ودیعه مسکن، یکبار دیگر دستورالعمل اجرایی تسهیلات کمک ودیعه مسکن را می‌بیند و بعد از تایید نهایی به مراحل بعدی منتق می ‎شود.

نحوه دریافت وام ودیعه مسکن به شکلی است که در قدم بعدی متقاضی باید اطلاعات شخصی خودش شامل چیز‌هایی مثل کد ملی، شماره موبایل، مشخصات فردی، مشخصات افراد تحت تکفل را وارد کند.

متقاضی بعد انجام این مراحل پیغامی با عنوان “اطلاعات شما با موفقیت ثبت و رمز عبور شما جهت ورود و پیگیری‌های بعدی از طریق پیامک ارسال گردید.

نتیجه بررسی درخواست شما از طریق پیامک اعلام خواهد گردید تا در صورت داشتن شرایط مورد نظر به انتخاب بانک و شعبه مورد نظر اقدام نمایید” دریافت خواهد کرد.

نحوه دریافت وام ودیعه مسکن بعد از ارسال پیامک تازه از حالت غیرحضوری به حالت حضوری تبدیل می‌شود و متقاضی می‌تواند به بانک و شعبه معرفی‌شده مراجعه کند.

البته طبق دستورالعمل بانک مرکزی اگر متقاضی حداکثر تا ۱۵ روز کاری بعد از تاریخ معرفی به شعبه برای کار‌های اداری اقدام نکند، بانک وظیفه دارد نسبت به رد درخواست متقاضی اقدام کند.

سود و اقساط وام اجاره چقدر خواهد بود؟

سود وام ودیعه مسکن طبق بخشنامه بانک مرکزی براساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار محاسبه می‌شود؛ یعنی ۲۳ درصد.

سال گذشته درخصوص محاسبه سود وام ودیعه مسکن گزارش‌ها و عدد و رقم‌های مختلفی وجود داشت.

اما آنطور که بخشنامه بانک مرکزی نشان می‌دهد امسال مستاجرانی که روی دریافت وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲ حساب باز می‌کنند، باید خودشان را برای بازپرداخت نهایتا پنج ساله و سود ۲۳ درصدی آماده کنند.

اقساط وام ودیعه مسکن به این‌ترتیب برای مستاجری که در تهران سکونت دارد و می‌تواند از سقف تسهیلات ۲۰۰ میلیون استفاده کند، ماهی پنج میلیون و ۶۳۸ هزار تومان خواهد بود.

سود وام ودیعه مسکن ۲۳ درصد است و متقاضی باید نهایتا بعد پنج سال روی هم ۳۳۸ میلیون و ۲۸۵ هزار تومان به بانک برگرداند.

اقساط وام ودیعه مسکن در این حالت به شکل خالص ۱۳۸ میلیون و ۲۸۵ هزار تومان محاسبه می‌شود.

وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲ برای متقاضیان ساکن مراکز استان، ۱۵۰ میلیون تومان است.

با این اوصاف مستاجری که مثلا در مشهد، شیراز، اصفهان و … سکونت دارد، بعد از دریافت وام ودیعه مسکن باید ماهی چهار میلیون و و ۲۲۸ هزار تومان بپردازد.

اقساط وام ودیعه مسکن برای متقاضیان ساکن سایرشهر‌ها به ماهی دو میلیون و ۸۱۹ هزار تومان می‌رسد.

وام ودیعه مسکن ۱۴۰۲ برای متقاضیانی که در سایر شهر‌ها زندگی می‌کنند، ۱۰۰ میلیون تومان و این عدد برای متقاضیان ساکن مناطق روستایی ۴۰ میلیون تومان تعیین شده است.

اقساط وام ودیعه مسکن برای متقاضیان روستایی به این ترتیب ماهی یک میلیون و ۱۲۷ هزار تومان خواهد بود.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار