۲۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۴

انقلاب مرد برزیلی: شش تصمیم بزرگ برای والیبال ایران

کمتر از دو ماه دیگر تا آغاز رقابت‌های حساس و سرنوشت‌ساز لیگ ملت‌های والیبال باقی مانده است.

انقلاب مرد برزیلی: شش تصمیم بزرگ برای والیبال ایران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،تنها دو ماه دیگر به مسابقات حساس لیگ ملت‌های والیبال باقی مانده است و تیم ملی والیبال ایران با کادر فنی جدید خود با سرمربیگری موریسیو موتا پائز به دنبال صعود به المپیک پاریس است. اما چیزی که کاملا مشخص است تغییرات گسترده ترکیب تیم ملی پس از حضور پائز خواهد بود که اینجا به آنها اشاره خواهیم کرد.

*بازگشت میلاد عبادی‌پور

اولین تغییر بزرگ تیم ملی والیبال نسبت به انتخابی المپیک بازگشت احتمالی میلاد عبادی‌پور دریافت کننده قدرتی باشگاه اورال اوفا روسیه خواهد بود. گرچه اورال اوفا نتوانست راهی پلی آف شود اما میلاد عبادی‌پور یکی از بهترین‌های تیم بود و می‌تواند دوباره دریافت کننده اول تیم ملی والیبال ایران باشد.

*بازگشت علی‌اصغر مجرد

علی اصغر مجرد سرعتی زن باشگاه راپید بخارست رومانی، پس از یک سال غیبت در تیم ملی والیبال ایران، حالا با تغییر کادر فنی کاملا آماده حضور در تیم ایران است. تیم ملی والیبال ایران در این پست بازیکنان بسیار زیادی چون سید محمد موسوی، محمد فلاح، محراب ملکی، مهدی جلوه، محمد ولی‌زاده و… دارد که رقابت را برای قرارگیری در ترکیب اصلی سخت خواهد کرد.

*کار سخت امین اسماعیل‌نژاد

امین قطر پاسور ثابت دو سال اخیر تیم ملی والیبال ایران با وجود حضور در سوپر لیگای ایتالیا، با توجه درخشش بردیا سعادت در تیم آلانیا اسپور، برای قرارگیری در ترکیب ثابت کار سختی خواهد داشت. یک نکته مهم آنکه شاید اگر امیر غفور دوباره به تیم ملی بازگردد، او قطر پاسور اول تیم ملی والیبال ایران باشد.

*جواد کریمی، پاسور اول تیم ملی؟

جواد کریمی پاسور آماده تیم ملی که دو سال است زیر سایه محمد طاهر وادی بوده، در این فصل در تیم آرکادا گالاتی عالی کار کرده است و با توجه به علاقه پائز سرمربی تیم ملی به او احتمالا آغاز لیگ ملت‌های والیبال با پاسور اولی جواد کریمی خواهد بود.

*آرمان صالحی و آمادگی بالای او

اگرچه محمدرضا حضرت‌پور رفته رفته دوباره فرم خوب خود را پیدا کرده اما او همچنان یک رقیب جدی برای قرارگیری در ترکیب اصلی تیم ملی دارد. آرمان صالحی که فصلی رویایی را با شهرداری ارومیه تجربه کرده و قطعا پائز کار بسیار دشواری برای انتخاب لیبروی اول خواهد داشت. به این دو نفر مهدی مرندی را هم اضافه کنید که در ترکیب فولاد سیرجان درخشان ظاهر شده است.

*کار سخت زوج عبادی‌پور

اگر میلاد عبادی‌پور را دوباره بازیکن ثابت تیم ملی والیبال بدانیم قطر او در این پست هنوز مشخص نیست. از بین میثم صالحی، امیر حسین اسفندیار، مبین نصری، مرتضی شریفی و پوریا حسین خانزاده احتمالا یک نفر دیگر پست دریافت کننده قدرتی را تشکیل خواهد داد. البته به نظر می‌رسد همانند سال‌های گذشته در صورت افت در هر بازی یکی دیگر از بازیکنان در ترکیب ثابت قرار خواهد گرفت.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ورزش360

مطالب مرتبط

آخرین اخبار