انتقاد مدیر کل آموزش و پرورش خبرساز شد

حمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در بیست‌وهشتمین نشست از سلسله نشست‌های مدیران مدارس استان اصفهان در منطقه میمه اظهار داشت: آموزش و پرورش نهادی مهم، اثرگذار و اساسی است و حال جامعه تا زمانی خوب است که به اهمیت این نهاد توجه ویژه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمدرضا ابراهیمی مدیرکل آموزش و پرورش اصفهان در بیست‌وهشتمین نشست از سلسله نشست‌های مدیران مدارس استان اصفهان در منطقه میمه اظهار داشت: آموزش و پرورش نهادی مهم، اثرگذار و اساسی است و حال جامعه تا زمانی خوب است که به اهمیت این نهاد توجه ویژه داشته باشد.

وی افزود: آموزش و پرورش در طول زمان، فراز و فرودهایی داشته است، در بعضی از دوره‌ها، خاستگاه اثرگذارترین مسؤولان در سطح شهر، شهرستان، استان و کشور این نهاد مقدس بوده ولی امروز، عیار آن همچون گذشته نیست و دچار افت شده است.

ابراهیمی با بیان این‌که تقدم تربیت بر آموزش موضوعی است که در قرآن کریم نیز مورد تأکید قرار گرفته است، گفت: غایت معلمی مربی شدن است، در تاریخ افراد زیادی بوده‌اند که در خاندان جور متولد شده و رشد یافته‌اند، اما بهره‌مندی از یک معلم خوب سبب شده تا به همراهان دین و ائمه‌ معصومین تبدیل شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان ادامه داد: عده‌ای با افتخار به‌دنبال این هستند که جهانی شدن را ترویج دهند، در حالی که جهانی شدن در حقیقت معنایی جز ترویج فرهنگ منحط غرب در بین خانواده‌ها و مدارس ندارد.

وی با اشاره به اینکه دشمن در تلاش است با شبهه افکنی درخصوص خدا و مناسک دینی در زمینه‌ مسائلی همچون حجاب، عدالت جنسیتی و نظام اسلامی تشکیک ایجاد کند، تصریح کرد: وظیفه‌ ما این است که در چنین شرایطی تلاش کنیم و عنصر فعال باشیم.

 

انتهای پیام/*