۰۹:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۹

انتقاد بانک جهانی از سرعت توزیع واکسن در اروپا

خبرگزاری رویترز در گزارش امروز (پنجشنبه) خود اعلام کرد «دیوید مالپس» رئیس بانک جهانی ، از سرعت توزیع واکسن کووید-۱۹ در اروپا انتقاد کرد. مالپس در این باره گفت: «روند توزیع آهسته واکسن کرونا در اروپا بسیار ناامید کننده است. این می‌تواند بر...

انتقاد بانک جهانی از سرعت توزیع واکسن در اروپا

خبرگزاری رویترز در گزارش امروز (پنجشنبه) خود اعلام کرد «دیوید مالپس» رئیس بانک جهانی ، از سرعت توزیع واکسن کووید-۱۹ در اروپا انتقاد کرد.

مالپس در این باره گفت: «روند توزیع آهسته واکسن کرونا در اروپا بسیار ناامید کننده است. این می‌تواند بر پیش‌بینی اقتصادی آلمان نیز تاثیرگذار باشد.»

این مقام ارشد بین‌المللی همچنین اعلام کرد مقامات آلمان به اعضای ۲۰ اقتصاد بزرگ گفتند: «مشکلات واکسیناسیون بر تولیدات ناخالص داخلی تاثیر خواهد داشت.»

مالپس در انتها با بیان آنکه از وضعیت مردم در آمریکا لاتین و کارائیب بسیار نگران است، افزود: «بهبودی در آمریکا می‌تواند بر میزان تقاضا در محصولات اروپا کمک کند.»

به تازگی «سباستین کورتس» صدر اعظم اتریش، اتحادیه اروپا را به «بازی ناپاک» در توزیع واکسن کرونا میان کشور‌های عضو متهم کرد و گفت با روسیه برای خرید یک میلیون دوز واکسن اسپوتنیک گفت‌وگو کرده است.

افکار

مطالب مرتبط