تیم ملی ایران و ازبکستان؛

امیر قلعه نویی منتظر هت تریک| تاریخ و ساعت بازی تیم‌ ملی ایران و ازبکستان در مقدماتی جام جهانی

تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین بازی خود در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ باید به مصاف ازبکستان برود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، تیم ملی فوتبال کشورمان در حالی از ساعت ۱۶:۳۰ امروز (سه‌شنبه ۳۰آبان۱۴۰۲) در تاشکند به مصاف ازبکستان می‌رود که امیر قلعه‌نویی خاطرات خوبی از این تیم دارد.

سرمربی تیم ملی کشورمان پیش از این دو مرتبه به‌عنوان سرمربی روی نیمکت تیم ملی ازبکستان نشسته که هر دو مسابقه را هم با پیروزی به پایان برده و حالا در اندیشه هت‌تریک مقابل این تیم است.

ملی‌پوشان کشورمان که در اولین مسابقه با ۴ گل هنگ‌کنگ را در ورزشگاه آزادی شکست داده بودند، امیدوارند با برتری مقابل ازبکستان بدون دردسر به صدر این گروه تکیه بزنند. این همه در حالی است که تیم قلعه‌نویی این روز‌ها روی دور برد قرار دارد.

قلعه‌نویی در ۹ بازی آخرش روی نیمکت تیم ملی برنده شده و اگر بتواند ازبکستان را در تاشکند شکست دهد، صاحب دهمین برد متوالی‌اش خواهد شد و از این حیث با آمار دراگان اسکوچیچ در تیم ملی، برابری خواهد کرد.

در سوی مقابل، اما ازبکستانی قرار دارد که اولین بازی خود در این مرحله را با برتری ۳ بر یک مقابل ترکمنستان تمام کرده است. ازبکستان و ایران تاکنون ۱۲مرتبه در برابر هم قرار گرفته‌اند که ماحصل آن ۱۰ برد برای ایران، ۱ تساوی و ۱ برد برای ازبکستان بوده است.

در این ۱۲ بازی ایران ۱۶بار موفق به گلزنی شده و ازبکستان هم تنها ۳ بار موفق به گشودن دروازه ایران شده است.

امیر قلعه‌نویی برای این بازی ضمن خط زدن احمد نوراللهی به دلیل مسائل انضباطی، آریا یوسفی، محمد قربانی و سعید سحرخیزان را هم به دلیل محدودیت اعزام بیش از ۲۵ بازیکن، به تاشکند نبرد و البته علیرضا جهانبخش نیز به دلیل مصدومیت همسترینگ در جریان دیدار با هنگ‌کنگ، بازی با ازبکستان را از دست داد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.