۱۴:۴۰ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۱

امیرعبداللهیان آخرین پیگیری‌ها را برای ازسرگیری عمره تشریح کرد

وزیر امور خارجه گفت: قرار است در گفت‌وگوی تلفنی با وزیر خارجه عربستان، آخرین وضعیت از سرگیری عمره را را بررسی کنیم.

امیرعبداللهیان آخرین پیگیری‌ها را برای ازسرگیری عمره تشریح کرد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حسین امیرعبداللهیان صبح امروز – چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲- در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با وزیر خارجه عربستان روی بحث‌های فنی مربوط به هواپیمایی توافق‌هایی را داشتیم چرا که موافقت‌نامه بین دو سازمان هواپیمایی ایران و عربستان با توجه به ۷، ۸ سالی که حج عمره متوقف شده بود زمانش سپری شده بود.

وی ادامه داد: در توافقات بحث‌های فنی برای ازسرگیری پروازها بر مبنای توافق جدید وجود داشت. این مهم‌ترین موضوع فنی بود. در روزهای گذشته یک هیات از وزارت امور خارجه و سازمان هواپیمایی عربستان سعودی آمدند و طبق روال متعارفی که دارند مباحث فنی خود را تکمیل کردند.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه امروز قرار است من با همتای سعودی خودم گفت‌وگوی تلفنی داشته باشم، افزود: قرار است در این گفت‌وگو آخرین وضعیت را با هم بررسی کنیم. مقامات عربستان به صراحت به ما گفتند که در خصوص حل این مشکل فنی دستورات لازم داده شده و قرار است کار در مسیر درست خود پیش برود.

وی همچنین در زمینه تعمیق روابط با پاکستان گفت: در پاکستان گفت‌وگوهای بسیار خوبی با مقامات عالیرتبه این کشور داریم. در چند روز آینده در کشور همسایه ما پاکستان انتخابات برگزار می‌شود. برای ما مباحث همکاری‌های اقتصادی، تجاری، توسعه بازارچه‌ها و مناطق مرزی بسیار مهم است. رویکرد اساسی ما این است که مرزهایی که سال‌ها تروریست‌ها در کنار آن مستقر هستند به مرزهای تجاری، صلح و دوستی تبدیل شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

آخرین اخبار