۲۰:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

اخبار سلامت

امواج گرما در امریکا بسیاری از شهروندان را به اورژانس اعزام کرد!

در معرض خطر ویژه گرمازدگی و سایر مسائل مربوط به گرما: آمریکایی‌های در سن کار، که اغلب با افزایش دمای سه رقمی خود را از تهویه مطبوع دور می‌دانستند.

امواج گرما در امریکا بسیاری از شهروندان را به اورژانس اعزام کرد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،در معرض خطر ویژه گرمازدگی و سایر مسائل مربوط به گرما: آمریکایی‌های در سن کار، که اغلب با افزایش دمای سه رقمی خود را از تهویه مطبوع دور می‌دانستند. برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

تیمی به سرپرستی Ambarish Vaidyanathan،:

محقق مرکز ملی بهداشت محیط، گفت: “بیماری های مرتبط با گرما همچنان یک نگرانی قابل توجه برای سلامت عمومی خواهد بود، زیرا تغییرات آب و هوایی منجر به دوره های طولانی تر، گرم تر و مکرر گرمای شدید می شود.” مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحدهدر این مطالعه، تیم CDC از داده‌های مراقبت‌های بهداشتی فدرال برای مقایسه ویزیت‌های بخش اورژانس (ED) برای بیماری‌های مربوط به گرما طی ماه‌های مه تا سپتامبر ۲۰۲۳ با نرخ‌های مشاهده شده از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ استفاده کرد.

امواج گرما در امریکا بسیاری از شهروندان را به اورژانس اعزام کرد!

گروه Vaidyanathan خاطرنشان کرد:

«فصل گرم [می-سپتامبر] ۲۰۲۳ گرمترین ماه‌های ثبت شده در ایالات متحده بود.بر اساس داده ها، جولای و آگوست سال گذشته از نظر گرما بسیار وحشیانه بودند. در طول این دو ماه، ۳۰۳ مورد از هر ۱۰۰۰۰۰ بازدید ED در سراسر کشور با گرمای بیش از حد مرتبط بود، در مقایسه با ۹۷ از ۱۰۰۰۰۰ در ماه های می، ژوئن و سپتامبر.محققان گفتند که ویزیت‌های مربوط به گرما از بخش‌های اورژانس “در چندین منطقه به اوج خود رسید و برای مدت طولانی در بالا باقی ماند.”این گزارش نشان می دهد که مردان بیشتر از زنان در معرض گرما قرار می گیرند، با بیش از ۲.۵ برابر میزان پذیرش ER.بیشتر آن ممکن است به این دلیل باشد که مردان در سن کار بیشتر در خارج یا در مناطقی بدون تهویه مطبوع کار می کنند.تیم CDC دریافت که در واقع، افراد در سن کار (افراد ۱۸ تا ۵۴ ساله) خطرات بالایی برای ویزیت ED برای یک بیماری مرتبط با گرما داشتند.نویسندگان این گزارش افزودند: «کارمندان ضروری خط مقدم که به شرایط اضطراری تمایل دارند، مانند آتش نشان ها، ممکن است در معرض خطر بالایی برای قرار گرفتن در معرض استرس گرما باشند.

مناطق خاصی بیشترین ضربه را خوردند. این مطالعه نشان داد در منطقه ای شامل آرکانزاس، لوئیزیانا، نیومکزیکو، اوکلاهاما و تگزاس، پذیرش در ED برای بیماری های مربوط به گرما در سال ۲۰۲۳ بیش از یک سوم (۳۷٪) روزهای تابستان از پذیرش سال های قبل بیشتر بود.محققان نوشتند: «حتی در مناطقی با نرخ بالای تهویه مطبوع، مانند جنوب و جنوب شرقی ایالات متحده، افرادی که در معرض گرمای شدید هستند ممکن است دسترسی محدودی به فضاهای خنک کننده داشته باشند یا اصلاً دسترسی نداشته باشند.آنها گفتند که هزینه های بالای انرژی ممکن است برخی از مردم را از پرداخت تهویه مطبوع باز دارد و گرمای شدید نیز می تواند احتمال قطع برق را افزایش دهد.به طور کلی، تیم CDC خاطرنشان کرد: «درجه حرارت‌های رکوردشکن فصل هوای گرم سال ۲۰۲۳ تأثیر قابل‌توجهی بر سلامت عمومی داشت و این روند ممکن است در سال‌های آینده به دلیل تغییرات آب و هوایی افزایش یابد».

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط