17:45 - 1403/03/14

سیاسی

امام خمینی فرا مذهبی، فراجناحی و فراملی به مسائل می‌نگریستند

رئیس دانشگاه کردستان امام خمینی با رهبری داهیانه خود، انقلابی را رقم زد که نه تنها ایران، بلکه کل جهان اسلام را تحت تأثیر قرار دادند و نیز با نگاهی فرا مذهبی، فراجناحی و فراملی به مسائل می‌نگریستند.

امام خمینی  فرا مذهبی، فراجناحی و فراملی به مسائل می‌نگریستند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، حامد قادرزاده، رئیس دانشگاه کردستان در نشست هم‌اندیشی دانشگاهیان کردستانی با موضوع «خادم جمهور عصاره مکتب امام خمینی (ره)» امروز، ۱۳ خرداد در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه کردستان برگزار شد، گفت: قطعا یادآوری و یاد کردن از بزرگان تثبیت نام نیکی و بزرگی است. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر درباره دیدگاه امام خمینی اندیشه معاصر را دنبال کنید.

امام خمینی فرا مذهبی، فراجناحی و فراملی به مسائل می‌نگریستند

وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در جهت اعتلای نام دینی که برترین دین الهی است، انقلاب کرد، افزود: این انقلاب در کنار بعد معنوی و دینی خود حرکت و جریانی که باوجود گذشته ۶۰ سال قبل از انقلاب و ۴۵ سال بعد از انقلاب نه فقط دچار سکون نشده بلکه این حرکت شتاب بیشتر و بهتری گرفته است.

رئیس دانشگاه کردستان بیان کرد: امام خمینی با رهبری داهیانه خود، انقلابی را رقم زد که نه تنها ایران، بلکه کل جهان اسلام را تحت تأثیر قرار دادند و نیز با نگاهی فرا مذهبی، فراجناحی و فراملی به مسائل می‌نگریستند.

وی قیام تاریخی مردم ایران به رهبری امام خمینی را نقطه عطفی در تاریخ جهان اسلام دانست و گفت: در دین به جز عاقبت بخیری وجود ندارد، اگر حرکت، تفکر و کلام بر اساس دین باشد، هیچگاه دچار خسران نشده و به پیروزی و عاقبت بخیری خواهند رسید.

دانشگاه کردستان امام خمینی

دانشگاه کردستان امام خمینی

دکتر قادرزاده افزود: نگاه کوتاه مدت به دین، ظلم به آن بوده و دین، حافظ کرامت انسانی است و ما باید در همه حال به آموزه‌های دینی توجه داشته باشیم.
وی با اشاره به تبعید روحانیون اهل تشیع به شهرهای اهل تسنن در زمان پیش از انقلاب، گفت: این تبعید موجب همدلی و هم‌افزایی در بین این دو قشر شد.
رئیس دانشگاه کردستان یادآور شد: پس از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی، تلاش فراوانی برای احیای تفکر امام خمینی(ره) شده است و امیدواریم بتوانیم با تبیین درست، جوانان و نوجوانانمان را با فلسفه اصلی دین آشنا کنیم.

قادرزاده در ادامه سخنان خود به دیگر ابعاد شخصیت امام خمینی(ره) مانند شجاعت، عدالت‌خواهی و ساده‌زیستی اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) الگویی بی‌بدیل برای همه مسلمانان جهان هستند.

وی در پایان سخنان خود، سالگرد رحلت امام خمینی(ره) را به همه ملت ایران تسلیت گفت و اظهار امیدواری کرد که راه امام و شهدا همچنان ادامه داشته باشد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : ایکنا

مطالب مرتبط