افشاگری مهم؛ قرار بود قلعه‌ نویی در جام جهانی سرمربی تیم ملی باشد!

اگر یک‌ سری مسائل غیر فوتبالی پیش نمی‌آمد امیر قلعه ‌نویی در جام جهانی ۲۰۲۲ روی نیمکت تیم ملی می‌نشست.

شرایط ویژه کشور که روی فوتبال هم تاثیر گذاشته بود، به نحوی شد که مسئولان فدراسیون فوتبال با نظر وزارت ورزش کارلوس کی روش را برگردانند.

کی روش با چند جلسه مذاکره تخفیف خوبی داد و دوباره برگشت تا سکان هدایت تیم ملی را در جام جهانی فوتبال در دست بگیرد.

افشاگری مهم؛ قرار بود قلعه ‌نویی در جام جهانی سرمربی تیم ملی باشد!

خبر ورزشی نوشت: یک منبع موثق با تایید این مطلب به همکار ما گفت: البته در این راه بعضی از بازیکنان تیم ملی هم نقش بسیار مهمی داشتند چرا که خواستار حضور کی روش روی نیمکت تیم ملی بودند.

حرف آن‌ها این بود که بازی با تیم‌هایی مثل انگلیس و ولز یک مربی مثل کی روش را می خواهد که بتواند تیم را مدیریت کند و روی فوتبال جزیره هم شناخت داشته باشد. از طرفی یک‌ سری اتفاقات غیر فوتبالی باعث شد تا در نهایت مسئولان به این جمع‌بندی برسند که کارلوس کی روش در آن مقطع بهترین گزینه برای نیمکت تیم ملی است در حالی که در داخل فدراسیون فوتبال و در میان اعضای هیئت رئیسه کی روش رای خیلی بالایی هم نداشت و حتی صحبت‌هایی مبنی بر حضور امیر قلعه ‌نویی روی نیمکت تیم ملی شنیده می‌شد.

این منبع آگاه در ادامه گفت: حتی اسکوچیچ در آن مقطع و در میان اعضای هیات رئیسه چند رای موافق داشت اما در نهایت پیشنهاد کی روش مطرح شد که وزارت ورزش و جوانان هم با آن موافقت کرد تا کار به دست این مربی پرتغالی سپرده شود. بعد از جام جهانی هم که به گذشت چند ماه نیاز بود تا لیگ برتر به روزهای پایانی خود برسد چرا که امیر قلعه‌ نویی با گل گهر قرارداد داشت و نمی‌شد اواسط لیگ سکان هدایت تیم ملی را به دست او بسپارند.

این اتفاق در نهایت بعد از رقابت‌های هفته بیست‌وسوم لیگ برتر و بازی گل گهر در جام حذفی مقابل فولاد رخ داد و امیر قلعه‌ نویی از ۲۸ اسفند سکان هدایت تیم ملی را در دست گرفت. شاید اگر یک‌ سری اتفاقات رخ نمی‌داد امیر در جام جهانی ۲۰۲۲ هم روی نیمکت ایران می نشست چرا که نظر مهدی تاج و یکی دو مدیر دیگر روی او مثبت بود.