۰۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۷

افزایش ۱۳۰ میلیون تومانی دنا پلاس اتوماتیک

دنا پلاس توربو اتوماتیک در حال حاضر 830 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در بازار آزاد خرید و فروش می شود. این خودرو از اوایل دی ماه تا کنون با رشد قیمت 130 میلیون تومانی همراه بوده است.

افزایش ۱۳۰ میلیون تومانی دنا پلاس اتوماتیک

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، قیمت دنا پلاس اتوماتیک در دی ماه ۷۰۵ میلیون تومان بوده است. این خودرو در اواسط دی ماه با رشد ۵۵ میلیون تومانی به ۷۶۰ میلیون رسید. با این وجود، امروز ۶ بهمن ماه در بازار آزاد بین ۸۷۶ میلیون تا ۹۰۰ میلیون تومان خرید وفروش می شود.
مشخصات فنی دنا پلاس اتوماتیک ۱۴۰۱
از اواسط سال ۹۷ که برخی از آپشن‌های ویژه دنا پلاس مثل ایربگ‌های جانبی، سانروف، جاعینکی و سیستم پشتیبانی نویگیشن حذف شدند، دنا پلاس در بخش فنی به غیر از دو یا سه تغییر جزئی، تفاوت چندانی با دنا نسخه معمولی ندارد. از بین این تغییرات مهم‌ترین آن‌ها در بخش فنی افزایش قدرت آن از ۱۱۵اسب بخار به ۱۵۰ و گشتاور ۱۵۵ نیوتن‌متری به ۲۱۵ نیوتن‌متر است. این خودرو با داشتن پیشرانه TC7 یا همان EF7 توربو می‌تواند تا ۴۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور خود را افزایش دهد.

نوع سگمنت نیز در دنا پلاس همانند دنا از نوع سدان و با صندوق یک‌پارچه است که با ابعاد ۴۵۵۹*۱۹۴۴*۱۴۶۰ میلی‌متر و اتاق نسل اول عرضه شده است که به راننده امکان رانندگی با سرعت ۲۰۵ کیلومتر بر ساعت را می‌دهد. توان چرخ‌های جلوی این سدان با لاستیک ۲۰۵/۵۰R16 توسط جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک AT تامین می‌شود.

دناپلاس اتوماتیک در حالت ایده‌آل به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر سوختی معادل ۶.۳۹ لیتر را مصرف می‌کند و به همین دلیل یک خودروی کم‌مصرف محسوب می‌شود. هم‌چنین شتاب صفر تا صد این خودرو به‌طور تقریبی ۱۰.۵ ثانیه است که در برخی از منابع به ۱۱.۲۷ ثانیه افزایش داشته است.
از نقاط ضعف اصلی این خودرو عایق‌بندی کابین و کاهش فضای سر در ردیف جلوی ماشین، نسبت به دنا معمولی است. به‌علاوه نرمی فرمان در سرعت‌های بالا، تعبیه نامناسب دکمه‌های تنظیم برقی صندلی و عدم امکان تنظیم برقی صندلی در زمان خاموش بودن خودرو، از دیگر نکات منفی است که کاربران دنا پلاس به آن اشاره کرده‌اند.
پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار