17:00 - 1403/04/18

اجتماعی

افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

افزایش حقوق بازنشستگان با اعمال همسان سازی در سه مرحله انجام می شود که شرح اصلی ماجرای افزایش ۴۰ درصدی حقوق

افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،افزایش حقوق بازنشستگان با اعمال همسان سازی در سه مرحله انجام می شود که شرح اصلی ماجرای افزایش ۴۰ درصدی حقوق برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

ماجرای افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی چیست؟
افزایش حقوق بازنشستگان با اعمال همسان سازی در سه مرحله انجام می شود که شرح اصلی ماجرای افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی به آن مربوط می شود.افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی عنوان گزارشی است که در ادامه می خوانید و از همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در تیر ماه مطلع می شوید.

حقوق

افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

در بند الحاقی یک ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه، برای عدالت در پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان و نیز متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان با ۹۰ درصد حقوق و فوق‌العاده‌های مستمر مشمول کسور شاغلان مشابه و هم‌تراز، دولت مکلف است تا پایان سال سوم برنامه به نحوی عمل کند که در سال اول (۱۴۰۳) معادل ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم (۱۴۰۴ و ۱۴۰۵) هرکدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت حقوق تا ۹۰ درصد یاد شده در حقوق بازنشستگان اعمال شود.

خبر خوب اینکه بنا به گفته رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه کشور، آئین‌نامه اجرایی این بند از برنامه هفتم توسعه به تصویب هیات وزیران رسیده و به‌زودی مبلغ علی‌الحساب متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان واریز خواهد شد.

داود منظور، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: «بازنشستگان عزیز! الوعده وفا؛ خبرهای خوشی در راه است. با عنایت به تصویب آئین‌نامه اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان در جلسه روز یکشنبه (۳ تیرماه) هیات دولت، در روزهای آینده مبلغی به‌صورت علی‌الحساب در وجه بازنشستگان گرامی پرداخت خواهد شد تا پس از صدور احکام متناسب‌سازی، تسویه قطعی به عمل آید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

علی

پاسخ دادن

20 تیر 1403


این چه چیزی را میر ساند که یک مملکت به این بزرگی نتواند پول چندر غاز کار گر را بدهد آیا این همه ادعا که ما هواپیما ما موشک می سازیم باید تواین دولت شاید و دل رهبر عزیز ما را خون کردن ودل ما را بدتر