افزایش موقت قیمت دوج کوین با تأثیر مجدد توییت ایلان ماسک

[ad_1] سه‌شنبه‌ی گذشته قیمت بیت کوین پس از سقوط در خور توجه، دوباره روندی صعودی گرفت و تحلیلگران می‌گوید این اتفاق به‌ لطف اخباری درباره‌ی اقدامات جدید پی‌پال رخ داده است. آن‌طور که کوین‌تلگراف می‌نویسد، داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد قیمت بیت کوین ساعاتی پس از رسیدن به ۵۳,۳۰۰ دلار، رشد کرد و به […]

[ad_1]

سه‌شنبه‌ی گذشته قیمت بیت کوین پس از سقوط در خور توجه، دوباره روندی صعودی گرفت و تحلیلگران می‌گوید این اتفاق به‌ لطف اخباری درباره‌ی اقدامات جدید پی‌پال رخ داده است. آن‌طور که کوین‌تلگراف می‌نویسد، داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد قیمت بیت کوین ساعاتی پس از رسیدن به ۵۳,۳۰۰ دلار، رشد کرد و به ۵۶ هزار دلار رسید.

نوسان قیمت بیت کوین همچنان در حال انجام است؛ اما در هر دو حالت قیمت این رمزارز محبوب بالای ۵۲ هزار دلار بود که اتفاق مهمی محسوب می‌شود؛ زیرا پس از افت ناگهانی ارزش بیت کوین در یک‌شنبه‌ی گذشته، به‌ نظر می‌رسد سطح محدوده‌ی حمایت بالا رفته است.

در ساعات اخیر گزارش‌هایی منتشر شد که اعلام می‌کرد شرکت پرداختی Venmo (تحت مالکیت پی پال) امکان خرید و فروش ارز دیجیتال را ارائه داده است و به‌ نظر می‌رسد این اخبار روی بالا رفتن قیمت بیت کوین اثر گذاشته‌اند. همچنین گفته می‌شود «روز دوج کوین» (عبارتی که نشأت‌گرفته از شبکه‌های اجتماعی است و به‌عنوان روزی رسمی شناخته نمی‌شود) نیز اثر گذار بوده است.

آن‌طور که کوین‌تلگراف مدتی پیش مدعی شده بود، هدف از بزرگداشت روز دوج کوین رساندن قیمت جفت DOGE/USD به ۴٫۲۰ دلار است تا با روز و تاریخی (چهارم آوریل ۲۰۲۱ که به‌صورت ۴/۲۰ نوشته می‌شود) که در آن «پادشاه فناوری» اسپیس ایکس، ایلان ماسک قول داده بود که «به معنای واقعی کلمه دوج کوینی را همراه‌با آخرین پرتاب موشکش روی ماه قرار خواهد داد». ماسک در توییتی که احتمالا دروغ سیزده بود، گفت اسپیس ایکس روز ۲۲ آوریل ۲۰۲۱ (۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) چنین کاری انجام می‌دهد.

در همین راستا هشتگ Doge420 در توییتر ترند شد؛ آن هم زمانی‌که دوج کوین با قیمت اندکی بیشتر از ۰٫۳۸ دلار معامله می‌شد. قیمت دوج کوین رشد هفتگی ۴۲۰ درصدی تجربه کرد؛ اما دوباره با افت مواجه شد.

مقاله‌ی مرتبط:

تریدرها در همین حین نگاه ویژه‌ای به یک اندیکاتور خاص داشتند که اشاره‌هایی به محدوده‌ی حمایت جدید بیت کوین کرده بود. شاخص RSI نشان داده بود افت قیمت بیت کوین در ‌یک‌شنبه‌ی گذشته دنباله‌روی اتفاق مشابهی بود که در بازار گاوی فعلی بیت کوین رخ داده بودند. در همین راستا به‌ نظر می‌رسد بیت کوین قرار است به افزایش ارزش ادامه بدهد. حساب کاربری معروف IncomeSharks در توییتر به کف قیمت بیت کوین اشاره کرد و گفت کاهش جریان ورودی به دوج کوین روی بالا رفتن ارزش بیت کوین اثر گذاشته است.

[ad_2]

Source link