22:39 - 1403/03/27

اخبار اقتصادی

افزایش سه برابری اعتبارات ایثارگران / دولت سیزدهم از سال ۱۴۰۱ تمام هدیه‌های ازدواج را پرداخت کرد

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به ارایه گزارش عملکرد ۲ ساله بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون

فیش حقوقی بنیاد شهید ایثارگران

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از ایرانیان نیوز امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به ارایه گزارش عملکرد ۲ ساله بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

افزایش سه برابری اعتبارات ایثارگران/ دولت سیزدهم از سال ۱۴۰۱ تمام هدیه‌های ازدواج را پرداخت

کرد

افزایش سه برابری اعتبارات ایثار و شهادت

در انتها این نشست، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی به ارایه گزارش عملکرد ۲ ساله بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت و با اشاره به اینکه بیش از یک میلیون دیدار در قالب طرح سپاس انجام شده است، گفت: بارها گفته‌ام اگر از من سوال شود که مهمترین دستور کار این دولت چی بوده است، اعلام می‌کنم که اولویت اول دولت آیت‌الله رئیسی رسیدگی به فرهنگ ایثار و شهادت و خانواده‌های این عزیزان بوده است.

جانبازان

افزایش سه برابری اعتبارات ایثارگران / دولت سیزدهم از سال ۱۴۰۱ تمام هدیه‌های ازدواج را پرداخت کرد

وی افزود: اعتبارات این بخش از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۹۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافت. با اینکه درآمد دولت هیچگاه ۱۰۰ درصدی محقق نشده است، دولت تخصصیص اعتبارات بنیاد را به صورت ۱۰۰ درصدی تامین کرد.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: با افتخار اعلام می‌کنیم که از دولت سیزدهم هیچ بدهی برجای نمانده است و انشالله پرداخت بدهی‌ دولت‌های قبل را نیز در دستور پرداخت داریم.

قاضی زاده هاشمی افزود: متاسفانه پرونده‌های بازی در حوزه مسکن در سراسر کشور از تبریز و اراک گرفته تا پرند و کرج داریم که متاسفانه قانون درست انجام نشده است و از ابتدا به صورت کارشناسی کار انجام نشده است. در حالی که در این بخش وظیفه ما فقط معرفی خانواده شهدا و جانبازان بوده و بخش اجرایی آن بر عهده ما نبوده است.

وی با اشاره به برنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران در تهیه کتاب گزارش عملکرد این نهاد در دولت سیزدهم، تاکید کرد: بنا داریم که این کتاب فعالیت‌های انجام شده و وضعیت موجود را به عنوان مستندی ارایه کنیم تا اقدامات دولت سیزدهم در این دوره قابل داوری و قضاوت باشد.

معاون رئیس جمهور همچنین توضیحاتی در باره اقدامات حمایتی بنیاد در طول دوره فعالیت دولت مردمی ارایه کرد و افزود: وضعیت بیمه جانبازان و ایثارگران قابل مقایسه با قبل نیست. سرانه پرداخت حق بیمه از ۱۷۵هزار تومان به ۹۰۰ هزار تومان افزایش یافته و به روز پرداخت شده است.

قاضی‌زاده هاشمی یکی از کارهای بزرگ دولت مردمی را تبدیل وضعیت ایثارگران برشمرد و افزود: ۱۸۵ هزار ایثارگر تبدیل وضعیت شدند. ۲۴ هزار فرزند شهید و جانباز و ایثارگر فاقد شغل داشتیم اما ۳۲ هزار نفر مجوز استخدام گرفتیم که آزمون آن برگزاری و انشالله کار این عزیزان انجام خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی در تشریح برنامه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در طول دو ماه باقی‌مانده از دولت سیزدهم، گفت: اصلاحات نهادی که در بخش‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران آغاز کرده بودیم را ادامه خواهیم داد. برنامه خروج از بنگاه‌داری و تبدیل شدن به سهامدار را در دستورکار خود داشتیم، برنامه داشتیم که سازمان اقتصادی کوثر به مجموعه‌ای از سهام بدل شود و صندوق اندوخته شاهد که متعلق به فرزندان و همسران شهداست نیز به خودشان واگذار شود. از سویی دیگر بانک دی مشکلاتی داشت که بسته نجاتی برای ارایه به بانک مرکزی تهیه و ارایه کردیم، این بسته ابلاغ و مجوز آن از شورای پول و اعتبار اخذ شد، باید به سرعت افزایش سرمایه داده شود و تا بتوانیم آنرا از ناترازی خارج کنیم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط