15:54 - 1403/04/16

افزایش دوباره حقوق بازنشستگان | متناسب‌ سازی حقوق بازنشستگان از چه زمانی آغاز شد؟

در همسان‌ سازی حقوق، یک بازنشسته، چقدر مشمول افزایش حقوق خواهد شد و حکم او بعد از اجرا چگونه خواهد بود؟ پاسخ این سوال را در ادامه بخوانید.

متناسب سازی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، با نزدیک شدن به متناسب سازی حقوق بازنشستگان، بازنشستگان کشوری اعلام نگرانی کردند و گفتند در این زمینه ابهام وجود دارد؛ سوال مشخص بازنشستگان این است که در همسان‌سازی یک بازنشسته با گروه حقوقی مشخص، چقدر مشمول افزایش حقوق خواهد شد و حکم او بعد از اجرا چگونه خواهد بود.

افزایش دوباره حقوق بازنشستگان

غلامحسین قاسمی، کارشناس امور بازنشستگان، در این رابطه می‌گوید: تا زمانی که دستورالعمل و شیوه نامه همسان سازی اعلام نشود، نمی‌توان هیچ مبلغی را اعلام نمود.

او افزود: اما به طور متوسط تفاوت حقوق بازنشسته با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغل در گروه‌های مختلف حقوقی۱ تا ۲۰ حدود ۴ میلیون تومان تا حداکثر ۸ میلیون تومان خواهد بود، بنابراین ۴۰ درصد آن هم که قرار است امسال (سال اول) اجرا شود، حدود ۱.۶ میلیون تومان تا ۳.۲ میلیون تومان خواهد بود.

قاسمی تاکید کرد: باید منتظر شیوه‌نامه اجرای همسان‌ سازی بمانیم؛ پس از آن، جدول افزایش حقوق بازنشستگان براساس گروه‌های شغلی مشخص و قابل تدوین است.

 

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان از چه زمانی آغاز شد؟

متناسب سازی حقوق بازنشستگان یک بار در سال ۱۳۹۹ بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم انجام شد. ، داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در توئیتی نوشت: متناسب سازی حقوق بازنشستگان یک بار در سال ۱۳۹۹ بر اساس تکلیف قانون برنامه ششم انجام شد.

متناسب سازی برای دومین بار بر اساس تکلیف قانون برنامه هفتم انجام می شود که در هفته قبل ابلاغ شد.

منابع مالی متناسب سازی هم در بخش دوم قانون بودجه پیش بینی شده است که در هفتم خرداد ابلاغ شد.
گفتنی است، رئیس سازمان برنامه و بودجه پیش از این در صفجه شخصی خود اعلام کرده بود، با تامین اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومانی،مبلغ ۳ میلیون تومان برای بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار بازنشسته واریز شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط