۱۹:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۷

اعلام واریزی جدید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با اعمال معوقات| سورپرایز بزرگ برای بازنشستگان

پس از ماه‌ها انتظار بالاخره خبر خوش برای بازنشستگان تامین اجتماعی رسید. دولت در مصوبه هیات وزیران افزایش حقوق بازنشستگان را به میزان ۳۵ درصد برای حداقل بگیران و ۲۲ درصد به اضافه ۶۹۰ هزار تومان برای سایر سطوح حقوقی تصویب کرد.

افزایش حقوق بازنشستگان 1403

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، این افزایش حقوق که به پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار، رفاه و امور اجتماعی به هیات وزیران ارائه شده بود از اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در این باره گفت: “افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه برای آنها اعمال خواهد شد و ما به التفاوت فروردین ماه را نیز در خرداد به حساب آنها واریز خواهیم کرد.”

وی با اشاره به اینکه محاسبات افزایش حقوق بازنشستگان هرساله در فروردین ماه انجام می‌شود، افزود: “امسال نیز متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، حقوق بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند. ”

موسوی همچنین گفت: “مستمری بازنشستگان حداقل بگیر که در اسفند ماه سال گذشته حدود ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، با اعمال این افزایش، به بیش از ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید. ”

به گفته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان در احکامی که از روز دوشنبه صادر خواهد شد، به اطلاع بازنشستگان خواهد رسید.

واریزی جدید حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با اعمال پرداخت معوقات اعلام شد+جدول حداقل حقوق و مزایای جدید

فیش حقوقی بازنشستگان با احتساب افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ نیز از روز دوشنبه در دسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت.

انتظارات برآورده شد

افزایش حقوق بازنشستگان یکی از مطالبات اصلی این قشر از جامعه بود که در ماه های اخیر بارها از سوی تشکل های صنفی آنها مطرح شده بود.

بازنشستگان که با توجه به تورم افسارگسیخته و افزایش قیمت کالاها و خدمات، با مشکلات معیشتی زیادی روبرو بودند، خواستار افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم بودند.

تصویب افزایش ۳۵ درصدی حقوق حداقل بگیران و ۲۲ درصدی به اضافه ۶۹۰ هزار تومان برای سایر سطوح حقوقی، تا حدودی می‌تواند به جبران مشکلات معیشتی این قشر از جامعه کمک کند.

تصویب این افزایش حقوق می تواند گامی در جهت تحقق این خواسته به حق آنها باشد.

نکات مهم:

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از اردیبهشت ماه اعمال می‌شود.

مستمری بگیران حداقل بگیر ۳۵ درصد افزایش حقوق خواهند داشت.

برای سایر سطوح حقوقی، ۲۲ درصد به اضافه ۶۹۰ هزار تومان افزایش حقوق در نظر گرفته شده است.

مستمری بازنشستگان حداقل بگیر که در اسفند ماه سال گذشته حدود ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود، با اعمال این افزایش، به بیش از ۱۰ میلیون تومان خواهد رسید.

جزئیات افزایش حقوق در احکامی که از روز دوشنبه صادر خواهد شد، به اطلاع بازنشستگان خواهد رسید.

فیش حقوقی بازنشستگان با احتساب افزایش حقوق سال ۱۴۰۳ نیز از روز دوشنبه در دسترس آن‌ها قرار خواهد گرفت.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط