۱۳:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷

اعلام جزئیات محدودیت‌های ترافیکی ویژه نوروز در جاده‌های شمال کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سرهنگ یدالله جهان‌تاب، رئیس پلیس راه مازندران گفت: حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند، در تمامی راه‌های اصلی برون شهری از ساعت ۷ صبح روز یک‌شنبه «ششم فروردین» تا ساعت ۷ ص...

اعلام جزئیات محدودیت‌های ترافیکی ویژه نوروز در جاده‌های شمال کشور

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سرهنگ یدالله جهان‌تاب، رئیس پلیس راه مازندران گفت: حمل و نقل محمولات ترافیکی که از قبل پروانه عبور اخذ کرده‌اند، در تمامی راه‌های اصلی برون شهری از ساعت ۷ صبح روز یک‌شنبه «ششم فروردین» تا ساعت ۷ صبح  چهارشنبه «۹ فروردین» و همچنین از ساعت ۷ روز جمعه «۱۱ فروردین» تا ساعت ۷ روز دوشنبه «۱۳ فروردین» ممنوع است.

باشگاه خبرنگاران نوشت: او افزود: ورود و تردد همه خودرو‌های ترانزیت مواد سوختی نیز از ساعت ۷ روز یک‌شنبه «۶ فروردین» تا ساعت ۷ روز چهارشنبه «۹ فروردین» و همچنین از ساعت ۷ روز جمعه «۱۱ فروردین» تا ساعت ۷ روز «دوشنبه ۱۴ فروردین» ممنوع است؛  ضمن اینکه خودرو‌های مذکور در سایر ایام طرح نوروز صرفا در ساعات روز مجاز به تردد بوده و در شب ملزم به توقف در محل‌های ایمن بین راهی خواهند بود.

رئیس پلیس راه مازندران ادامه داد: محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافیکی که از روز سه‌شنبه «۲۳ اسفند ۱۴۰۱» آغاز شده بود، در روزهای پایانی این هفته نیز اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کدام از محورهای سه‌گانه مازندران به پایتخت مسدود نیستند، گفت: ترافیک در محور چالوس مسیر جنوب به شمال حدفاصل گرماب تا نساء و حدفاصل پل زنگوله تا سیه‌بیشه و در محور هراز مسیر شمال به جنوب حدفاصل بایجان تا آب اسک سنگین است.

سیر رفت و برگشت، عادی و روان است و محور‌های شمالی فاقد هرگونه مداخلات جوی هستند.

سرهنگ جهان تاب گفت: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز‌های جمعه، شنبه، یکشنبه و دوشنبه ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۲ تا ساعت ۲ بامداد روز بعد، از کرج میدان امیر کبیر و ابتدای آزادراه تهران – شمال (انت‌های بزرگراه آزادگان) به مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۴ بعدازظهر تاریخ‌های مذکور تا ساعت ۲ بامداد روز بعد از مرزن آباد به کرج و تهران یک طرفه خواهد بود.

او افزود: در صورت افزایش حجم تردد در آزادراه تهران شمال و احتمال کندی ترافیک در داخل تونل‌ها با اعلام ماموران مستقر در محل، مسیر جنوب به شمال یا شمال به جنوب به صورت مقطعی از ابتدای آزادراه در هر دو مسیر مسدود خواهد شد.

رئیس پلیس راه مازندران با بیان اینکه تردد انواع تریلر در محور هراز همچنان ممنوع می‌باشد، گفت: تردد انواع کامیون و کامیونت به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ روز پنج شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ تا ساعت ساعت ۲ بامداد روز سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۲ از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع می‌باشد.

او افزود: همچنین در این محور تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۳ بعد از ظهر روز‌های جمعه، شنبه، یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ۱۱، ۱۲، ۱۳ ، ۱۴ و ۱۵ فروردین ماه تا ساعت ۲۴ همان روز از رودهن به آب اسک ممنوع بوده و با اعلام مامورین پلیس راه مستقر در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت یک بعدازظهر تاریخ‌های مذکور تا ساعت ۲۴ از آب اسک به رودهن یک‌طرفه خواهد بود.

سرهنگ جهان تاب گفت: تردد انواع تریلر‌ها از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۲۴ روز‌های جمعه، شنبه، یکشنبه دوشنبه و سه شنبه ۱۱، ۱۲، ۱۳ و ۱۴ و ۱۵ فروردین ماه ۱۴۰۱ از مسیر شمال به جنوب و بالعکس در محور  سوادکوه ممنوع است.

اجرای محدودیت‌های مذکور منوط به افزایش حجم تردد در محور‌ها خواهد بود و چنانچه وضعیت ترافیک عادی باشد، با هماهنگی پلیس راه کشور، اجرای این محدودیت‌های کان لم‌یکن تلقی خواهد شد.

 

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار