اصلاح دو قانون مالیات برارزش افزوده و مب…

[ad_1] مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعیین تکلیف اصلاح دو قانون مالیات بر ارزش افزوده و مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح این دو قانون از دور دهم مجلس باقی مانده بود که در این دور بررسی و […]

[ad_1]

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تعیین تکلیف اصلاح دو قانون مالیات بر ارزش افزوده و مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح این دو قانون از دور دهم مجلس باقی مانده بود که در این دور بررسی و مصوب شد.  


نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: قانون مالیات برارزش افزوده جزو قوانین موثر و تاثیرگذار در اقتصاد به جهت تامین منابع درآمدی برای دولت و شناسایی زنجیره مبادلات و فعالیت‌های اقتصادی محسوب می‌شود اما متاسفانه به دلیل یک سری از ایرادات موجب نارضایتی فعالان اقتصادی شده بود.


وی تاکید کرد: این اشکالات در بحث بازنگری و اصلاح قانون در مشورت با صاحبنظران و فعالان اقتصادی رفع شد تا این قانون باری بر دوش تولیدکنندگان نباشد.


طغیانی همچنین با اشاره به اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد: این قانون دوره آزمایشی خود را طی می‌کرد و در بازنگری تلاش شد تا زنجیره‌ها و سامانه‌هایی که در قانون دیده نشده بود برای اثربخشی بیشتر لحاظ و به روزرسانی شود.


سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: اصلاح دو قانون مالیات بر ارزش افزوده و مبارزه با قاچاق کالا و ارز با نگاه و رویکرد تقویت تولید در مجلس انجام شد و می‌تواند با رفع موانع کمک بزرگی به تولیدکنندگان کشورمان باشد، بویژه آنکه قاچاق کالا یکی از موارد آزاردهنده برای تولیدکنندگان بود و قاچاق کالا اجازه سرمایه‌گذاری لازم در کشور را نمی‌داد./


پایان پیام

[ad_2]

Source link