۱۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۹

اسناد محرمانه اوسمار خان در باشگاه پرسپولیس

حالا دیگر می‌شود گفت پرسپولیس دوباره وارد دوره‌ای شده که هوادارانش برای تماشای مسابقات این تیم انتظار می‌کشند.

اسناد محرمانه اوسمار خان در باشگاه پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،البته که سرخ‌ها در این چند سال موفقیت‌های زیادی به‌دست آورده‌اند اما شکل فوتبال‌شان فراز و فرودهایی داشته است. مثلا فصل اول و دوم برانکو، قرمزها به‌معنای واقعی کلمه عالی و چشم‌نواز بودند.

هفته‌های پایانی فصل گذشته هم که منجر به کسب دوگانه شد، دقیقا همین مدل فوتبال فاخر از تیم دیده می‌شد اما مقاطع دیگری هم وجود داشت که تماشاچی از دیدن بازی پرسپولیس لذت نمی‌برد؛ مثل اغلب مسابقات نیم‌فصل اول امسال.

به هر حال تغییراتی در تیم رخ داد، یحیی گل‌محمدی رفت و در انتخابی بحث‌برانگیز و پرسروصدا اوسمار ویرا جای او را گرفت، نتیجه اما فعلا از رویایی‌ترین چیزی که خوش‌بین‌ترین هواداران تیم هم انتظار داشتند، بهتر شده است؛ یک پرسپولیس تماشایی و دوست‌داشتنی که دلت نمی‌خواهد داور سوت پایان مسابقاتش را بزند.

برد بزرگ با اهمیت ویژه

در تازه‌ترین گام از ماجراجویی جدید سرخپوشان، پرسپولیس موفق شد فولاد خوزستان را با ۴گل شکست بدهد؛ بردی که از جنبه‌های مختلف واجد اهمیت زیادی بود.

۲اشتباه بسیار بزرگ علیرضا بیرانوند در نیمه‌اول این بازی می‌توانست شیرازه قرمزها را از هم بپاشد اما نه این اتفاق و نه اشتباهات عجیب و پرشمار داوری در این دیدار، تیم را از مسیر اصلی‌اش منحرف نکرد.

 اسرار اوسمار

اسرار اوسمار

پرسپولیس ۲بار به بازی برگشت و با ۲اختلاف گل برنده شد. این اتفاق در حالی رقم می‌خورد که حتی در سخت‌ترین شرایط هم اغلب هواداران پرسپولیس به تیمشان ایمان داشتند و مطمئن بودند تیم به بازی بازخواهد گشت.

این اطمینان، بیشتر از هر چیز دیگری به‌خاطر سبک بازی قرمزها به‌وجود آمده است؛ شیوه‌ای مبتنی بر گردش سریع و روان توپ و ایجاد موقعیت‌های فراوان گلزنی. بعید بود فولادی که با خوش‌شانسی جلو افتاده، خیلی بتواند مقابل این فضا مقاومت کند و همین اتفاق هم رخ داد.

ارزش خریدهای جدید

بدون تردید یکی از بزرگ‌ترین ارزش‌افزوده‌های پرسپولیس در نیم‌فصل دوم که منجر به بهبود کیفیت این تیم شده، کیفیت خریدهای جدید بوده است.

به‌طور مشخص زوج عبدالکریم حسن و اوستون اورونوف در جناح چپ، جایگزین زوج علی نعمتی و سعید صادقی شده و با همه احترام به سختکوشی آن ۲بازیکن، یک سمت از تیم پرسپولیس را به‌طور کامل زیر و رو کرده است.

این خیلی تأثیر زیادی است، همانطور که به هر حال اثرگذاری عیسی آل‌کثیر در خط حمله قابل کتمان نیست.

او شاید شادابی ۲سال قبل را نداشته باشد اما هنوز خوب در موقعیت گل قرار می‌گیرد و در همین فاصله کوتاه از بازگشتش به جمع سرخپوشان هم توانسته ۳بار دروازه رقبا را باز کند. محمد خدابنده‌لو هم دیگر خرید مهم تیم بوده که در مورد ثمردهی و اثرگذاری او باید منتظر گذر زمان ماند.

تغییرات تاکتیکی

همه‌‌چیز هم البته به حضور بازیکنان جدید مربوط نمی‌شود.

اوسمار با تغییر جسورانه سیستم پایه پرسپولیس از ۲هافبک دفاعی به یک هافبک دفاعی، آرایش تیم را تهاجمی‌تر کرده و ابتکارهای دیگری همچون انتقال مهدی ترابی به سمت راست زمین هم در بهبود عملکرد تیم مؤثر بوده است.

شاید همین حضور ترابی در سمت راست، دانیال اسماعیلی‌فر‌ را هم از آن رخوت گذشته خارج کرده و باعث بهبود شرایط دفاع راست سرخپوشان شده است. آیا مربی ناشناخته برزیلی می‌تواند همین حس رضایت از خودش را بین هواداران و منتقدان نگه دارد؟ هنوز باید منتظر گذشت زمان بمانیم.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار