22:54 - 1403/04/20

اقتصادی

استعلام کالابرگ با کد ملی

کالابرگ الکتریکی را چگونه میتوانیم استعلام بگیریم؟ / جزئیات کالابرگ را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، کالابرگ نوعی یارانه معیشتی است که دولت شهید رئیسی در اختیار مردم چند دهک اولی قرار داد . کالابرگ چند اقلام جنس ضروری برای افراد در نظر گرفته شده است. کالابرگ در یک زمان مشخص اگه خرید نشود به صورت پول نقدی به حساب خانوار ها واریز میشود. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره کالابرگ اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

استعلام کالابرگ فجرانه با کد ملی

در خصوص؛ مراحل استعلام کالابرگ فجرانه با کد ملی، می بایست بیان نمود که به منظور استعلام، شخص باید برنامه شبکه ملی اعتبار یا به اختصار شما را بر روی تلفن همراه خود نصب نموده و پس از ثبت شماره تلفن همراه و نیز کد امنیتی، گزینه ثبت را انتخاب نماید.

در مرحله بعدی، داوطلب باید کد فعال سازی پیامک شده به شماره تلفن همراه را در این قسمت وارد نموده و گزینه ارسال را انتخاب نماید.

پس از آن، شخص باید از منوی حساب کاربری خود، گزینه شماره دو؛ یعنی “اعتبار شما” را برگزیند.

کالابرگ

کالابرگ

در این قسمت، شخص باید از دو گزینه نمایش داده شده، گزینه مانده اعتبار را انتخاب نماید.

در نهایت، با انتخاب این گزینه، صفحه ای مطابق با تصویر زیر برای کاربر نماش داده می شود که وی می تواند با مانده اعتبار فعلی طرح کالابرگ فجرانه خود را مشاهده نموده و نیز لیست کالابرگ فجرانه را نیز مشاهده نماید.

استعلام کالابرگ با اپلیکیشن شما

یکی دیگر از روش‌های استعلام کالابرگ یارانه استفاده از اپلیکیشن شما است. شما می‌توانید برای استفاده از این اپلیکیشن ابتدا آن را دانلود و روی موبایل خود نصب کنید.

سپس شماره موبایل سرپرست خانوار و کدامنیتی را در فیلدهای خواسته شده وارد نمایید، سپس گزینه ثبت را انتخاب کنید.

در مرحله بعد کد فعال سازی ارسال شده (به شماره موبایل سرپرست) را وارد نمایید.

پس از ورود به برنامه گزینه “اعتبار شما” را انتخاب نمایید.

در مرحله بعد گزینه مانده حساب را انتخاب نمایید.

در نهایت شما اعتبار تخصیصی دولت برای خانوار خود را مشاهده خواهید نمود.

جزئیات بیشتر در مورد کالابرگ الکترونیکی

طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک در قالب طرحی سه ماهه از ۱۸ بهمن‌ ماه ۱۴۰۲ و در آستانه دهه فجر آغاز شد. در طرح فجرانه الکترونیک سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد.

قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوار دهک‌های اول تا هفتم در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان از جیب خود پرداخت کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان است که از محل اعتبار جدید دولت تامین می‌شود. با این حساب یک خانواده ۴ نفره مجموعا با یارانه نقدی و یارانه تشویقی مبلغ ۲ میلیون و ۴۸۰ هزارتومان در روزهای آینده دریافت خواهند کرد.

از زمان اجرای طرح فجرانه دولت بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان منابع صرف کرده که این رقم همان اعتبار تشویقی ۲۲۰ هزار تومانی است./حیات

۶۰۰ هزارتومان به یارانه تیر ۱۴۰۳ اضافه شد

به منظور استعلام کالابرگ الکترونیکی با کد دستوری، متقاضیان می بایست در صفحه تماس تلفن همراه خود، کد #۱۴۶۳*۵۰۰* را وارد نموده و کالابرگ خود را استعلام کنند.

کد کالابرگ و روش‌های استعلام کالابرگ به همراه کد دستوری استعلام کالابرگ با کد ملی را در اندیشه قرن شرح می دهیم و بیان می کنیم روش های استعلام کالابرگ الکترونیکی شامل استعلام با کد دستوری و کد استعلام با برنامه شما (شبکه ملی اعتبار) می شود و همچنین نحوه استعلام کالابرگ با کد دستوری به این صورت است که شخص باید در صفحه تماس خود کد #۱۴۶۳*۵۰۰* یا #۲۸*۷۸۸* وارد نموده و کد ملی سرپرست خانوار را درج نماید.

از جمله طرح هایی که دولت، به منظور تامین اقلام سبد غذایی خانوار و نیز کم کردن فشار از روی دهک های پایین درآمدی، اجرایی نموده است، صدور کالابرگ الکترونیکی می باشد. به موجب این طرح، یارانه بگیران می تونند اقلام اصلی سبد غذایی خود نظیر مرغ، گوشت و … را تامین نمایند.

افرادی که مشمول دریافت کالابرگ شده و تمایل دارند که نسبت به موجودی و باقی مانده اعتبار خود اطلاع پیدا نمایند، می توانند اقدام به استعلام کالابرگ الکترونیکی کنند.

به منظور استعلام اعتبار کالابرگ الکترونیک؛ متقاضیان می بایست با روش ها و کد دستوری این امر، آشنا باشند.
پس از پاسخ به این پرسش که کالابرگ الکترونیک چیست و روش های استعلام آن چه می باشد؛ به کد استعلام کالابرگ الکترونیکی بپردازیم. سپس در خصوص نحوه استعلام کالابرگ الکترونیک با کد ملی سرپرست و برای کودکان صحبت خواهیم کرد و در انتها؛ به این سوال خواهیم پرداخت که کدام کالاها را می توان با کالابرگ خرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، با ما همراه باشید./سانا

سوالات متداول

۱- روش های استعلام کالا برگ یارانه چیست؟
روش های استعلام کالا برگ الکترونیکی شامل استعلام با کد دستوری و استعلام با برنامه شما (شبکه ملی اعتبار) می شود

۲- کد استعلام کالابرگ الکترونیکی چه می باشد؟
کد استعلام کالابرگ الکترونیکی شامل کد دستوری #۱۴۶۳*۵۰۰* و #۲۸*۷۸۸* می شود

۳- کدام کالاها را می توان با کالا برگ خرید؟
در حال حاضر، ۱۱ قلم کالای اساسی در فهرست کالاهای کالابرگ الکترونیکی قرار دارند که شامل شیر، پنیر، تخم مرغ، گوشت مرغ، روغن، ماکارانی، برنج، ماست و… می شود

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط