11:06 - 1403/04/14

استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت| استعلام بیمه موتور سیکلت با شماره پلاک

اگر بیمه موتور خود را از سایت‌های آنلاین بیمه خریداری کرده‌اید و می‌خواهید از اصالت آن مطمئن شوید یا موتوری جدید خریده‌اید و می‌خواهید از جزئیات دقیق بیمه‌ شخص ثالث آن اطلاع پیدا کنید کافیست این گزارش از اندیشه معاصر را مطالعه کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، استعلام بیمه موتور سیکلت با شماره پلاک امکان پذیر است و سامانه centinsur.ir امکان استعلام سوابق بیمه را نیز فراهم می‌آورد. برای آگاهی از این اطلاعات پس از ورود به میز خدمات الکترونیک، باید به بخش «استعلام سوابق بیمه» رفته و روی گزینه «ثبت استعلام جدید» ضربه بزنید. سپس اطلاعات استعلام کننده را وارد کرده و از دستورالعمل‌های بعدی پیروی کنید تا اطلاعات مربوط به سوابق بیمه به شما نشان داده شوند اما قبل از هر اقدامی کافیست این گزارش از اندیشه معاصر درباره استعلام بیمه موتور سیکلت با شماره پلاک را مطالعه کنید.

 

استعلام بیمه موتور سیکلت با شماره پلاک

بر اساس قوانین جدید راهنمایی و رانندگی، تمامی وسایل نقلیه از جمله موتورسیکلت‌ها ملزم به داشتن بیمه شخص ثالث هستند. بیمه موتور نوعی بیمه است که برای محافظت از موتور اخذ می‌شود. امروزه باتوجه‌به پیشرفت روزافزون تکنولوژی و دسترسی آسان به اینترنت، خرید بیمه نامه های مختلف از طریق سایت به‌راحتی ممکن است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مرکز بیمه این بیمه‌نامه را به‌سادگی خریداری کنید.

دریافت استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت، به صورت الکترونیکی، امکان پذیر می باشد. جهت گرفتن استعلام سوابق بیمه موتور، می توان از طریق گزینه ثبت استعلام جدید، پس از ورود به سایت دریافت سابقه بیمه موتور سیکلت، اقدام نمود. همچنین، پیگیری استعلام سوابق بیمه موتور با استفاده از کد استعلام، از بخش پیگیری استعلام در سایت مذکور، قابل انجام می باشد.

سازمان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در طول سال های فعالیت خود، توانسته است بسیاری از خدمات مرتبط با بیمه را به صورت الکترونیکی، به کاربران خود عرضه نماید. یکی از خدماتی که این سازمان ارائه نموده است، دریافت استعلام سوابق بیمه وسایل نقلیه موتوری، از جمله موتور سیکلت می باشد.

دارندگان موتور سیکلت که قصد دارند از سوابق بیمه موتور سیکلت خود مطلع شوند، می توانند از طریق ورود به سایت دریافت سابقه بیمه موتور سیکلت، پس از طی نمودن مراحل دریافت استعلام سوابق بیمه موتوری، از طریق این سایت، به صورت غیر حضوری و بدون هیچگونه مراجعه حضوری به شعب شرکت های بیمه گر، اقدام نمایند.

با توجه به اهمیت گرفتن استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت، برای دارندگان این گروه از وسایل نقلیه موتوری، در ادامه، در رابطه با نحوه ورود به سایت سوابق بیمه موتور سیکلت، راهنمای استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت و همچنین، پیگیری استعلام آن، مطالبی آورده شده است.

نحوه ورود به سایت استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت

با توجه به بستر های فراهم شده، جهت ارائه خدمات بیمه ای به صورت غیر حضوری، سازمان بیمه مرکزی، نیز جهت ارائه خدمات بیمه نامه های مختلف، سامانه های مختلفی را طراحی و راه اندازی نموده است. بیمه شدگان، می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری، از امکانات این سازمان، به صورت آنلاین، بهره مند شوند. یکی از سامانه های ارائه شده توسط سازمان بیمه مرکزی، سایت استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت، می باشد.

دارندگان موتور سیکلت، می توانند از روش های مختلفی، جهت دریافت استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت، به صورت غیر حضوری و آنلاین، اقدام نمایند. این اشخاص، می توانند برای گرفتن استعلام سوابق بیمه ای موتور سیکلت خود، با ورود به سایت دریافت سابقه بیمه موتور سیکلت، سابقه بیمه نامه موتور سیکلت خود را دریافت نمایند.

متقاضیان، برای گرفتن استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت، می بایست اطلاعات هویتی خود را در دسترس داشته باشند. حال، در صورتی که قصد دارید برای گرفتن استعلام سوابق بیمه ای موتور به سایت سوابق بیمه موتور سیکلت وارد شوید، می توانید طبق مراحلی که در ادامه، توضیح داده شده است، برای ورود به سایت دریافت سابقه بیمه موتور سیکلت، پیش بروید.

 

جهت ورود به سایت دریافت سابقه بیمه موتور سیکلت، ابتدا، می بایست از طریق مرورگر های اینترنتی، وارد سایت بیمه مرکزی شوید. پس از ورود به این سایت، می بایست گزینه استعلام سوابق بیمه را برای ورود به سایت سوابق بیمه موتور سیکلت انتخاب کنید.

متقاضیان پس از ورود به سایت سوابق بیمه موتور سیکلت، به راحتی می توانند جهت گرفتن استعلام سوابق بیمه موتور سیکلت خود، به صورت آنلاین، اقدام نمایند.

 

همچنین، دارندگان وسیله نقلیه موتوری، به راحتی می توانند جهت خرید بیمه موتور سیکلت، به صورت آنلاین، از طریق سایت های فروش آنلاین بیمه نامه موتور سیکلت، اقدام نمایند. برای راهنمایی بیشتر، در رابطه با نحوه خرید بیمه نامه موتور سیکلت، به لینک زیر مراجعه کنید.

 

برای آشنایی با نحوه استعلام سوابق بیمه موتورسیکلت این جمع بندی را بخوانید.

روش استعلام سوابق بیمه موتورسیکلت

برای آنکه متحمل به پرداخت جریمه دیرکرد بیمه موتورسیکلت نشوید لازم است از سوابق بیمه خود استعلام دریافت نمایید. جهت دریافت استعلام سوابق بیمه موتورسیکلت کافیست به سامانه بیمه مرکزی به آدرس centinsur.ir مراجعه کنید. سپس در قسمت خدمات الکترونیک بر روی بخش استعلام اصالت‌نامه کلیک کرده و یکی از روش‌های دریافت استعلام را انتخاب نمایید:
۱. استعلام بیمه موتور سیکلت با کد یکتا

با انتخاب گزینه «استعلام با کد یکتا» اطلاعات شماره یکتا بیمه‌نامه، کدملی و شماره شناسنامه را وارد کنید. سپس کد امنیتی را با دقت وارد کادر کنید و گزینه استعلام را بزنید. در کمتر از چند دقیقه اطلاعات بیمه‌نامه برای شما نمایش داده خواهد شد.

۲. استعلام بیمه‌نامه موتورسیکلت با پیامک

اگر به هر دلیلی به اینترنت دسترسی ندارید، برای استعلام بیمه موتورسیکلت از طریق پیامک، کافیست یکی از قالب‌های زیرا به شماره ۳۰۰۰۲۶۲۱ ارسال نمایید.

قالب پیامک: شماره بیمه نامه چاپ شده * کد ملی بیمه گذار * ۱
قالب پیامک: کد یکتای بیمه نامه * کد ملی بیمه گذار * ۲
قالب پیامک: VIN * کدملی متعلق به شماره همراه استعلام کننده * ۳

۳. استعلام بیمه موتور سیکلت با کد vin

یکی دیگر از روش‌های استعلام سوابق بیمه موتورسیکلت استفاده از کد vin است. پس از انت « استعلام با کد وین» این کد را به همراه شماره تلفن همراه خود در کادر‌های مربوطه وارد نمایید. بعد از وارد کردن کد امنیتی، اطلاعات بیمه‌ موتورسیکلت برای شما نمایش داده خواهد شد.

پیگیری استعلام سوابق موتور سیکلت

برای پیگیری استعلام بیمه موتورسیکلت خود کافیست در سایت بیمه مرکزی گزینه پیگیری استعلام را انتخاب نمایید. در مرحله بعدی کدی که هنگام استعلام برای شما پیامک شده است را به همراه کد ملی در کادر‌های مربوطه وارد نمایید. پس از وارد نمودن اطلاعات بر روی گزینه پیگیری کلیک کنید.

استعلام قیمت و خرید بیمه موتور سیکلت

جهت استعلام آنلاین قیمت بیمه موتورسیکلت می‌توانید با مراجعه به سامانه بیمه بازار، مشخصات موتور خود را در فیلد‌های درخواستی وارد نمایید. پس از وارد کردن اطلاعات، شما می‌توانید ضمن مقایسه قیمت‌های شرکت‌های ارائه دهنده، بیمه‌ شخص ثالث موتورسیکلت خود را به صورت آنلاین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری نمایید. کارشناسان بیمه بازار در کلیه مراحل صدور تا خرید بیمه‌نامه در کنار شما خواهند بود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط