۰۴:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۱

اخبار مذهبی

اختلافات فکری و مذهبی و اعتقاداتی در ازدواج چه قدر اهمیت دارد؟

یک مشاور خانواده گفت: تفاوت‌های ریشه‌ای در باورها و اعتقادات خانوادگی افراد نباید دست کم گرفته شود؛ دوست داشتن و علاقه ابتدایی تنها کافی نیست.

اختلافات فکری و مذهبی و اعتقاداتی  در ازدواج چه قدر اهمیت دارد؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،یک مشاور خانواده گفت: تفاوت‌های ریشه‌ای در باورها و اعتقادات خانوادگی افراد نباید دست کم گرفته شود؛ دوست داشتن و علاقه ابتدایی تنها کافی نیست.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

یک مشاور خانواده گفت:

تفاوت‌های ریشه‌ای در باورها و اعتقادات خانوادگی افراد نباید دست کم گرفته شود؛ دوست داشتن و علاقه ابتدایی تنها کافی نیست.حجت‌الاسلام رضا مه‌کام، مشاور خانواده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات، در پاسخ به این پرسش که اختلافات فکری و مذهبی در ازدواج چقدر اهمیت دارد؟، گفت: اگر آقا و خانمی قصد ازدواج داشتند ولی دچار اختلافات مذهبی و سلیقه‌ای بودند و این طرز فکر به مقدار زیادی با یکدیگر تفاوت داشت، به‌صورت کلی مستقیما به ازدواج آنها مهر تایید نمی‌زنیم.

اختلافات فکری و مذهبی و اعتقاداتی در ازدواج چه قدر اهمیت دارد؟

وی ادامه داد: تفاوت‌های ریشه‌ای در باورها و اعتقادات خانوادگی افراد نباید دست کم گرفته شود؛ دوست داشتن و علاقه ابتدایی تنها کافی نیست.این مشاور خانواده در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که چه زمانی اختلافات موجب ایجاد چالش می‌شود؟، تاکید کرد: هنگامی که زوجین ازدواج کردند و از ابتدای زندگی فاصله گرفتند و سختی‌های دنیا به سراغ آنها آمد، تفاوت‌ها در آنجا خود را نشان می‌دهد و فشارهایی بر طرفین به وجود می‌آید.مه‌کام در نهایت با اشاره به اهمیت رجوع به مشاوره پیش از ازدواج، گفت: به صورت کلی در بحث مشاوره خانواده، به زوجینی که دارای اختلافات فکری هستند، مشورت داده می‌شود تا با آن کنار بیایند اما اختلاف عمیق را نمی‌توان نادیده گرفت.

متخصصان زوج درمانی می‌گویند

بی‌توجهی به تشابه در جهان‌بینی با طرف مقابل و ازدواج صرفاً از روی اجبار و پاسخگویی به نیازهای جنسی می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی جدی در زندگی مشترک شود.به گزارش گروه اجتماعی حیات؛ مهم‌ترین عامل برای موفقیت در ازدواج ایجاد آرامش بین زوجین است. هرچقدر تشابه افکار، عقاید، رفتار و سازگاری بین زوجین بیشتر باشد، آرامش در ازدواج بیشتر خواهد بود.یکی از عواملی که عدم سازگاری و احتمال مناسب بودن یا مغایر بودن ِ زن و مرد را برای یک ازدواج موفق و پایدار تعیین می‌کند، جهان‌بینی و دنیای ذهنی افراد است. همان‌طور که از خود کلمه پیداست، جهان‌بینی یک دیدگاه کلی از جهان است. این‌یک دیدگاه فیزیکی از جهان نیست بلکه دیدگاهی فراگیر است در مورد هر چیزی که وجود دارد و برای ما حائز اهمیت است. این ویژگی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که دکتر عاطفه عباسی، روانشناس و مشاور پیش از ازدواج در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا زندگی می‌گوید: «اگر می‌خواهید زندگی مشترک آرام و بدون تنشی داشته باشید لازم است هنگام انتخاب همسر ازنظر تشابه دیدگاه‌ها، عقاید و باورهایتان مطمئن شوید در غیر این صورت اختلاف در جهان‌بینی با طرف مقابل می‌تواند باعث ایجاد فاصله و تنش در بین زوجین شود.»

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : فرارو

مطالب مرتبط