اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه ۱۴۰۰ برای خرید تبلت دانش‌آموزان

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه ۱۴۰۰ برای خرید تبلت دانش‌آموزانمعاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از اختصاص اعتبار۵۰۰ میلیارد تومانی برای خرید تبلت ویژه دانش‌آموزان کم‌برخوردار از سوی مجلس شورای اسلامی خبر داد. به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ قاسم احمدی لاشکی در نشست تخصصی مشترک اعضای کمیسیون آموزش و […]

اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در بودجه ۱۴۰۰ برای خرید تبلت دانش‌آموزان
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از اختصاص اعتبار۵۰۰ میلیارد تومانی برای خرید تبلت ویژه دانش‌آموزان کم‌برخوردار از سوی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ قاسم احمدی لاشکی در نشست تخصصی مشترک اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با مدیران آموزش‌وپرورش خراسان رضوی ضمن تقدیر از مجموعه فعالیت‌های مجلس شورای اسلامی در حوزه آموزش‌وپرورش گفت: «اعمال مدرک بالاتر فرهنگیان» در بودجه سال جاری و همراهی در تصویب «طرح رتبه‌بندی معلمان»، نمونه‌ای از اقدامات شایسته مجلس شورای اسلامی در حوزه آموزش‌وپرورش است.

وی با اشاره به دغدغه‌مندی مجلس شورای اسلامی در حوزه آموزش‌وپرورش گفت: «اختصاص اعتبار۵۰۰ میلیارد تومانی جهت خرید تبلت ویژه دانش‌آموزان نیازمند به تجهیزات هوشمند آموزشی» و«تخصیص اعتبار جهت تجهیز هنرستان‌ها، سالن‌های ورزشی و پژوهش سراهای دانش‌آموزی» از دیگر اقدامات مجلس شورای اسلامی در راستای پیشبرد اهداف دستگاه تعلیم و تربیت برشمرد و این اقدامات را شایسته قدردانی دانست.

به گزارش تسنیم، پیش از این نگرانی‌هایی درباره در نظر نگرفتن اعتبار مورد نیاز برای تامین تبلت ویژه دانش‌آموزانی که به ابزار هوشمند دسترسی ندارند در بودجه ۱۴۰۰ مطرح بود.

طبق گفته‌های مسئولان وزارت آموزش و پرورش، ۵ میلیون دانش آموز به تبلت و گوشی هوشمند دسترسی ندارند.

۰/۵ (۰ نظر)کارگزین