20:15 - 1403/04/16

اجتماعی

احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری | تغییر حقوق بازنشستگان با اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان

حکم همسان سازی حقوق بازنشستگان از ه سایتی قابل مشاهده است؟ جزئیات را در اندیشه معاصر ببینید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، همسان سازی حقوق بازنشستگان که ذهن تمامی افراد را به خودش مشغول کرده بود با اخرین ابلاغیه خود در ۱۶ تیر دل افراد را حسابی شاد کرد. همسان سازی حقوق بازنشستگان که معنای افزایش دستمزد آنها در سال است به دست افراد رسید. تمامی افراد از جمله کارفرما و… موظف به رعایت این حکم هستند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

سایت سامانه احکام همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری cspf.ir

در سال های گذشته، بازنشستگان کشوری، در ابتدای سال و پس از تصویب و اعمال افزایش حقوق بازنشستگی باید برای اطلاع از احکام جدید بازنشستگان کشوری حضورا به صندق بازنشستگی کشوری مراجعه نموده و احکام جدید بازنشستگی خود را دریافت می نمودند که فرآیندی وقت گیر و هزینه بر بود.

به همین دلیل، همراستا با گسترش مفهوم دولت الکترونیک و غیر حضوری شدن خدمات دولتی، صندوق بازنشستگی کشوری نیز اقدام به تاسیس سامانه ای نموده است که بازنشستگان کشوری می توانند در ابتدای هر سال، با مراجعه به آن برای دریافت احکام جدید بازنشستگان کشوری اقدام نمایند.

کلیه افرادی که قصد دریافت حکم حقوقی بازنشستگان کشوری را دارند، می بایست ابتدا از نحوه ورود به سامانه حکم حقوق بازنشستگان کشوری مطلع باشند تا بتوانند با کمک این سامانه، حکم حقوقی خود را دریافت کنند.

همسان سازی حقوق بازنشستگان

همسان سازی حقوق بازنشستگان

دسترسی به سامانه حکم حقوقی بازنشستگان کشوری از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری به نشانی www.cspf.ir امکان پذیر است. بنابراین، افرادی که قصد دریافت فیش حقوق بازنشستگان کشوری را دارند، ابتدا باید به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند و سپس از طریق درگاه خدمات الکترونیک، به قسمت مربوط به دریافت حکم حقوقی بازنشستگان وارد شوند./اندیشه معاصر

خبر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره واریز افزایش حقوق و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، جزئیات واریز معوقات حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق و آغاز اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را اعلام کرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: «عملیات متناسب‌سازی مستمری و حقوق بازنشستگان، با واریز سه میلیون تومان، به حساب بازنشستگان و مستمری‌بگیران آغاز شد.»

«میرهاشم موسوی» مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مصاحبه‌ای با صداوسیما گفت: «بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان محترم، همواره یکی از دغدغه‌های رئیس‌جمهور بود؛ در همین راستا، پیرو قانون و مصوبه هفته قبل هیات وزیران، امروز «پنج‌شنبه، ۱۴ تیر ۱۴۰۳»، سه میلیون تومان بابت کمک معیشت و متناسب‌سازی حقوق و مستمری بازنشستگان، به حساب نزدیک به چهار میلیون و ۲۰۰ هزار بازنشسته تامین اجتماعی، واریز می‌شود.»

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اعلام اینکه با همکاری سازمان برنامه بودجه، حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان منابع اجرای این مصوبه، به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز شده است، گفت: «عدد دقیق متناسب‌سازی مستمری و حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران، بعد از نشست کارشناسی مشترک با کانون بازنشستگان و صدور احکام قطعی، مشخص خواهد شد.»

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تامین‌ اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: «این واریز سه میلیونی بابت متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان، برای همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران خواهد بود؛ با هماهنگی فنی با بانک، امروز به صورت کامل به حساب همه بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین‌اجتماعی واریز خواهد شد.»/شرق

تغییر حقوق بازنشستگان با اجرای همسان سازی

دوازدهم تیرماه بود که از بخشی از سخنان داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه می‌شد اینگونه برداشت کرد که موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان بالاخره در حال اجراست.

منظور در این باره گفت: «با ابلاغ قانون بودجه در حال تنظیم احکام حقوقی بازنشستگان هستیم و جلسات با صندوق‌های‌ بازنشستگی شروع شده که در روزهای آینده تکمیل خواهد شد و با توجه به اینکه اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان از ابتدای سال اجرا می‌شود، معوقات هم پرداخت خواهد شد.»

اما آنگونه که اطلاعات بعدی نشان می‌دهد، دولت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری را دنبال می‌کند و بازنشستگان تامین اجتماعی همچنان باید درصف انتظار بمانند. البته رئیس سازمان برنامه و بودجه در این باره هم توضیحی داده است. به گفته وی، در مورد صندوق‌های بازنشستگی بخش دولتی پیش‌بینی شده امسال منابع حاصل از افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده که ۵۰ هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده به این موضوع اختصاص یابد.

بر اساس این گزارش، در برنامه هفتم توسعه موضوع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان دیده شده که طی سه سال اجرا شود؛ به طوری‌که در سال اول ۴۰ درصد و در دو سال بعد هم ۶۰ درصد به اجرا درآید./منیبان

جزئیات جدید از افزایش حقوق بازنشستگان ۱۴۰۳

وی درباره این‌که کمیسیون تلفیق ماده ۲۹ برنامه هفتم را تغییر داده و برخی معتقدند با این کار نگرانی در جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی به وجود آمده چراکه گویا آن بندی که «دولت مکلف است دیون را تسویه کند» پاک شده است؛ جایگزین این مورد چیست، عنوان کرد: بر اساس ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام در بعضی از موارد گرفته است؛ در مجلس متاسفانه چنین امری که می‌گویید محقق شد و بلافاصله مورد اعتراض ما قرار گرفت و ماموریتی هم به یک تیم از نمایندگان مجلس داده شده است چون قانون‌گذار به هیات رئیسه چنین اختیاراتی را تفویض کرده است. همکاران ما به شدت دنبال این هستند که همین را بازگردانند.

مرتضوی درخصوص این‌که آیا لایحه دیگری داده خواهد شد چراکه رئیس مجلس عنوان کرده حتما باید لایحه دیگری داده شود، بیان کرد: خیر؛ توجه داشته باشید بر اساس پیگیری و اخباری که من دارم مقرر شد که رئیس کمیسیون تلفیق و اجتماعی و یک نفر از نمایندگان مجلس و با حضور نمایندگان ما موضوع را بررسی کنند و اصلاحات را انجام دهند.

وی بیان کرد: مطالباتی که گفته می‌شود همان مطالبات انباشته شده است که ما حتما پیگیری می‌کنیم. دولت اراده‌اش بر این است که مطالبات صندوق‌های بازنشستگی را پرداخت کند. کما این که در سنوات گذشته هم دولت کریمانه به این موضوع پرداخت و تقریبا بالغ بر ۲۲۰ همت تسویه بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی را داشتیم و سایر صندوق‌ها هم به همین شکل بخش قابل توجهی از مطالب‌شان را اخذ کردند. اما همواره به لحاظ اجرای احکامی که در بودجه سنواتی پیش‌بینی می‌شود باز دوباره تکالیفی را برای صندوق‌ها ایجاد می‌کنند که لاجرم دولت باید به صورت سنواتی مطالبات صندوق ها پرداخت و الا صندوق‌ها دچار مشکل خواهند شد./تجارت نیوز

واریز ۳۰۰۰۰۰۰ تومانی همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی

رئیس سازمان برنامه و بودجه از واریز سه میلیون تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی خبر داد.

پنجم تیر بود که کانال اطلاع‌رسانی دولت از عیدی دولت سیزدهم به بازنشستگان خبر داد. بر این اساس قرار شد باتوجه به تصویب آیین‌نامه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و تامین اجتماعی در دولت و ابلاغ آن، این مبلغ به عنوان علی‌الحساب همسان‌سازی حقوق در روزهای آینده به حساب‌های بازنشستگان واریز شود.

به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، این مصوبه نیاز به تامین اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان برای بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار بازنشسته داشت./افکار نیوز

اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط