۰۱:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۵

احکام حقوق جدید بازنشستگان تامین اجتماعی با افزایش از امروز منتشر شد

بار گذاری احکام حقوقی جدید بازنشستگان تامین اجتماعی با اعمال افزایش در سامانه مربوطه از امروز ۲۴ اردیبهشت انجام شد.

ثبت نام مشهد رایگان بازنشستگان تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،افزوده را اقدامی تورم زا می‌دانند که فشار مضاعفی بر اقشار کم درآمد جامعه وارد می‌کند. آنها همچنین نگرانند که این امر به رکود اقتصادی و کاهش قدرت خرید مردم بیانجامد.

تاثیرات اقتصادی و اجتماعی:

افزایش مالیات بر ارزش افزوده به طور کلی می‌تواند منجر به افزایش قیمت کالاها و خدمات شود. این امر می‌تواند به ویژه برای اقشار کم درآمد جامعه که سهم بیشتری از درآمد خود را صرف کالاهای ضروری می‌کنند، مشکل‌ساز باشد.

از سوی دیگر، همسان سازی حقوق بازنشستگان می‌تواند به افزایش قدرت خرید این قشر از جامعه و در نتیجه، به رونق تقاضا در بازار و تحریک رشد اقتصادی کمک کند.

چالش‌ها و ابهامات:

یکی از چالش‌های اصلی در این زمینه، نحوه توزیع عادلانه منابع حاصل از افزایش مالیات بر ارزش افزوده بین بازنشستگان است.

همچنین، ابهاماتی در مورد نحوه محاسبه و اعمال این مالیات جدید وجود دارد که باید توسط مراجع ذیربط به طور شفاف و روشن به اطلاع عموم برسد.

افزایش مالیات بر ارزش افزوده برای تامین منابع همسان سازی حقوق بازنشستگان، اقدامی چالش برانگیز با تبعات اقتصادی و اجتماعی متعددی است.

در حالی که این طرح می‌تواند به نفع بازنشستگان باشد، اما در عین حال، می‌تواند فشار مضاعفی بر اقشار کم درآمد جامعه وارد کند و به رکود اقتصادی دامن بزند.

به همین دلیل ضروری است که دولت در اجرای این طرح تدابیر لازم را برای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر و جلوگیری از تشدید مشکلات اقتصادی در کشور اتخاذ کند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط