۱۳:۰۲ - ۱۴۰۳/۰۳/۰۷

احتمال معطلی در پرداخت هزینه‌های درمان بازنشستگان

بازنشستگان کشوری از تاخیر در پرداخت هزینه‌های درمانی، انتقاد کردند.

همسان سازی حقوق بازنشستگان 1403
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، تغییر بیمه‌گذار تکمیلی موجب شده پرداخت صورت‌حساب‌های درمانی بازنشستگان با تاخیر مواجه شود.

در روز‌های اخیر علام شد بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری به بیمه ملت واگذار شده و دیگر آتیه‌سازان حافظ نیست. در عین حال، روابط عمومی صندوق درباره پیگیری مدارک و اسناد پزشکی قرارداد سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ اعلام کرده است:

«مدارک پزشکی سال ۱۴۰۲ که تحویل شرکت کارپردازی آتیه سازان حافظ شده است، پس از ارسال از سوی این شرکت پس از تامین منابع لازم پرداخت خواهد شد. مدارک پزشکی سال ۱۴۰۳ که تحویل شرکت کارپردازی قبلی شده است از سوی آن شرکت به شرکت بیمه ملت ارسال می‌شود. بیمه ملت پس از محاسبات لازم و لحاظ کردن جدول پوشش‌های مصوب شده در قرارداد جدید، نسبت به پرداخت هزینه‌ها در کمترین زمان ممکن اقدام خواهد کرد. بازنشستگان برای تحویل مدارک و اسناد سال ۱۴۰۳ که تاکنون تحویل نداده اند، ضمن نگهداری از مدارک مورد نظر، منتظر اطلاع رسانی‌های بعدی باشند».

بازنشستگان کشوری از تاخیر در پرداخت هزینه‌های درمانی انتقاد کردند. آن‌ها ابراز نگرانی کردند که تسویه حساب با بازنشستگان به طول بینجامد و این در حالیست که حق بیمه تکمیلی هر ماه از حساب بازنشستگان کسر می‌شود.

مطالب مرتبط