اجرای قراردادهای بزرگ و ملی در دستور کار دانشگاه امیرکبیر

اجرای قراردادهای بزرگ و ملی در دستور کار دانشگاه امیرکبیر رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: در سال ۱۴۰۰ توجه به قراردادهای صنعتی و اجرای قراردادهای بزرگ و ملی نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه امیرکبیر، سید احمد معتمدی در نشست مجازی با اساتید و کارکنان دانشگاه به […]

اجرای قراردادهای بزرگ و ملی در دستور کار دانشگاه امیرکبیر

اجرای قراردادهای بزرگ و ملی در دستور کار دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: در سال ۱۴۰۰ توجه به قراردادهای صنعتی و اجرای قراردادهای بزرگ و ملی نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه امیرکبیر، سید احمد معتمدی در نشست مجازی با اساتید و کارکنان دانشگاه به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۰ گفت: در سال‌های اخیر تمامی فعالیت‌های دانشگاه براساس برنامه راهبردی طراحی و پیاده سازی شده است و تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم که در سال ۱۴۰۰ نیز بر اساس برنامه راهبردی دانشگاه حرکت کنیم.

وی افزود: باتوجه به اینکه امسال سال پایانی فعالیت دولت است مانند دوره‌های گذشته مرسوم است که جمع بندی از فعالیت‌ها نیز انجام شود که این موضوع نیز در حال پیگیری است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا باید از دستاوردهای آموزشی و پژوهشی در ماه‌های گذشته استفاده کنیم تا در مهرماه نیز با شرایط بهتری ترم تحصیلی را آغاز کنیم.

معتمدی خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع کرونا دانشگاه از توان خود در حوزه مجازی بسیار استفاده کرد بنابراین لازم است این تجربیات در آینده نیز مورد استفاده قرارگیرد.

وی ادامه داد: موضوع مهارت افزایی و کوآپ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شده و در سال جاری به صورت گسترده‌تر این فعالیت‌ها پیگیری می‌شود که براساس این طرح دانشجویان کارشناسی دانشگاه ۲ ترم تحصیلی خود را در صنعت می‌گذرانند تا پس از فارغ التحصیلی بتوانند با مهارت‌های بیشتری وارد بازار کار شوند.

معتمدی با اشاره به توسعه و روند سریع فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر طی سال‌های اخیر گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه شرکت‌های دانش بنیان، استارت آپ و مراکز رشد، رشد بسیار خوبی داشته است و براساس آمارهای موجود این دانشگاه جز دانشگاه‌های برتر این حوزه معرفی شده است.

وی تاکید کرد: برج ۲ فناوری این دانشگاه نیز در سال جاری افتتاح خواهد شد و افتتاح این مرکز نیز به رشد فعالیت‌های فناورانه دانشگاه کمک بسیاری خواهد کرد.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: از سال گذشته موضوع راه اندازی مراکز تخصصی نوآوری، فناوری در دانشکده‌های این دانشگاه دنبال شد و امیدواریم در سال جاری تمامی دانشکده‌های این دانشگاه موفق به راه اندازی این مراکز شوند.

معتمدی با اشاره به افزایش ۴ برابری قراردادهای صنعتی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال ۹۹ گفت: امسال نیز توجه به قراردادهای صنعتی و اجرای قراردادهای بزرگ و ملی نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های این دانشگاه در سال جدید افزایش جذب دانشجویان بین الملل است که البته طی سال‌های اخیر این روند رشد خوبی داشته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت‌های خوابگاهی نیز در دستور کار دانشگاه قرار دارد که این موضوع نیز طی سال‌های اخیر از اولویت‌های اصلی دانشگاه بوده است.

مهر