۱۴:۲۹ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۱

اجرای طرح توزیع شیر در مدارس راهنمایی در صورت تامین اعتبار/توزیع ۲۸ نوبت شیر در مدارس ابتدایی

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ توزیع شیر در مدارس بعد از ۱۰ سال انجام شد گفت: در سال ۱۴۰۳ این طرح حتما در مدارس ابتدایی ادامه خواهد داشت و اگر اعتبارات اجازه دهند آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که این طرح را در مدا...

اجرای طرح توزیع شیر در مدارس راهنمایی در صورت تامین اعتبار/توزیع ۲۸ نوبت شیر در مدارس ابتدایی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،علی فرهادی با بیان اینکه توزیع شیر یکی از طرح‌های خوب دولت بود، گفت: علی رغم مدت زمان بسیاری که از توقف اجرای این طرح سپری شده بود، اما با پیگیری دولت مردمی در سال ۱۴۰۲ این طرح خوب و موفق اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ بیش از ۲۸ نوبت توزیع شیر در مدارس را داشتیم، افزود: بعد از عید هم حداقل ۱۵ نوبت دیگر توزیع شیر در مدارس را خواهیم داشت.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش میانگین دریافت شیر دانش آموزان را ۲۸ نوبت اعلام کرد و ادامه داد: برخی از مناطق ممکن است نوبت بیشتر یا کمتر برای شیر دریافت کرده باشند که بستگی به این دارد کدام استان زودتر توانسته باشد شرکت تولیدی شیر را در آن استان مهیا و شیر را توزیع کند، اما مهم این است که این طرح فراگیر شود.

فرهادی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ توزیع شیر بعد از ۱۰ سال انجام شد گفت: سال ۱۴۰۳ این طرح حتما در مدارس ابتدایی ادامه خواهد داشت و اگر اعتبارات اجازه دهند آموزش و پرورش این آمادگی را دارد که این طرح را در مدارس راهنمایی نیز اجرایی کند.

وی توزیع شیر را کار بسیار خوبی در سلامت دانش آموزان از جهت تغییر ذائقه آن ها به سمت غذای سالم و موثر دانست و گفت: پژوهش‌های جهانی نشان می‌دهد تغذیه شیر مدارس یک طرح موفق و بسیار مهم بوده است .

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ برنامه ریزی برای دریافت ۷۵ نوبت شیر شده بود افزود: این طرح با تاخیر انجام شد و به طور میانگین ۴۰ نوبت شیر توسط دانش آموزان دریافت شد؛ اما سال ۱۴۰۳ امیدواریم بتوانیم زیرساخت‌ها و قراردادهای طرح را به موقع در اول مهر آماده کنیم تا با آغاز سال تحصیلی دانش آموزان سهمیه خود را دریافت کنند .

فرهادی در پایان ادامه داد: با وجود اینکه مهر ماه سال گذشته تصمیم برای توزیع شیر به عنوان تکلیف گرفته شد اما باز هم طرح با سرعت خوبی انجام شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار