۰۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۳

اجتماعی

ابلاغ همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی| افزایش حقوق بازنشستگان

قرار شد تمام بازنشستگانی که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند، حقوقشان مانند بازنشستگان کشوری و لشکری متناسب‌سازی شود.

متناسب سازی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بازنشستگان بعد از عمریکار آبرومندانه و بردن نان حلال بر سر خانه شایستگی همسان سازی حقوق در سال آتی را داشت . خدا را شاکر هستیم که دولت توانست دل این عزیزان را شاد کند. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان گذارید.

بهبود معیشت بازنشستگان در سایه متناسب‌سازی حقوق

محمد مخبر معاون اول رییس جمهور ۱۶ بهمن جاری در آیین تجلیل از بازنشستگان و مستمری‌بگیران نمونه سازمان تامین اجتماعی، از عزم دولت سیزدهم برای متناسب سازی حقوق آنها سخن گفت و این وعده را داد که تا پایان این دولت، این موضوع حل شده و به زودی حداقل حقوق ماهیانه آنها به ۱۰ میلیون تومان نزدیک می‌شود.وی این نکته را هم گوشزد کرد که حداقل حقوق ماهانه ۶ میلیون تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی از نظر دولت قابل قبول نیست و باید مساله افزایش حقوق آنان هرچه سریعتر حل شود که یکی از راهکارها پرداخت بدهی دولت به این سازمان بوده و در این راستا دولت ارزشمندترین بنگاههای خود را به تامین اجتماعی واگذار کرده است.واقعیت این است که حدود ۵ تا ۶ میلیون بازنشسته و مستمری‌بگیر از خدمات ۱۸ صندوق بیمه‌ای در کشور برخوردارند و بهبود شرایط زندگی و معیشت آنان نیاز به نگاه جدی دولت در حوزه سیاست گذاری های کلان و نیز متناسب سازی دریافتی آنان با شاغلان دارد و عزم دولت برای بهبود سطح درآمدی از انها نشان می دهد که میزان مستمری مستمری بگیران کفاف زندگی آنان را نمی‌دهد.

متناسب سازی

متناسب‌سازی حقوق و بهبود معشیت بازنشستگان

نگاهی به وضعیت حقوق

مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی با جامعه آماری چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بخش اعظمی از جامعه  کشور را به خود اختصاص داده‌اند که براساس آمارهای این سازمان ۷۰ درصد آنان حداقل‌بگیر با پایین‌ترین رقم حقوقی و ۳۰ درصد در سایر سطوح هستند.

مستمری پرداختی سازمان تامین اجتماعی به  مستمری بگیران تحت پوشش خود به واسطه اینکه برخی از حداقل‌بگیران ۱۰ سال سابقه بیمه‌پردازی دارند و برخی دیگر نیز به دلیل از کار افتادگی یا بازماندگی کمتر از ۳۰ سال میانگین پرداختی بیمه در این سازمان را دارند، نسبت به سایر صندوق های بازنشستگی متفاوت است و اغلب آنان به مراتب مستمری کمتری از بازنشستگان ۳۰ ساله تامین اجتماعی و نیز دیگر صندوق‌های بیمه دریافت می‌کنند.

صندوق  کشوری به عنوان دومین صندوق بزرگ کشور با یک میلیون و ۷۰۰ هزار وظیفه‌بگیر و بازنشسته تحت پوشش اکنون به بیش از یک میلیون و ۳۲۷ هزار و ۹۷۵ حقوق و مستمری  پرداخت می‌کند. میانگین حقوق‌بگیران این صندوق در پایان شهریور سال ۱۴۰۲ به عدد ۱۱ میلیون و ۲۹۱ هزار تومان رسیدکه این رقم در شهریور سال گذشته هفت میلیون و ۹۵۲ هزار تومان بود.

دیگر صندوق‌های بازنشستگی مانند صندوق بازنشستگی نیروهای مسلح و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نیز وضعیت مشابهی دارند و میزان حقوق دریافتی مستمری‌بگیران و بازنشستگان در همه صندوق‌های بیمه‌ای در کشور نشانگر پایین بودن میزان مستمری و ناکافی بودن مستمری دریافتی آنان است.

یکی از دلایل نمایندگان برای رد لایحه این بود که دولت احکام برنامه هفتم برای همسان سازی حقوق بازنشستگان و حقوق‌بگیران، در نظر نگرفته (به عبارت ساده‌تر، دولت برای همسان سازی حقوق آنها و کارمندان در سال ۱۴۰۳ منبع مالی تعیین نکرده است) و با ارائه نامه کتبی به شورای نگهبان اعلام اجرای این سیاست را مشکل‌ساز تلقی کرده است.

بنابراین، نمایندگان اختصاص منابع مالی برای همسان سازی حقوق آنها و کارمندان را یکی از شروط تایید لایحه بودجه ۱۴۰۳ در نظر گرفتند. تا جایی‌ که حمیدرضا حاجی بابایی، رئیس کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳، در این باره گفت: بودجه‌ای که همسان سازی حقوق آنها در آن نباشد، از در این مجلس بیرون نخواهد رفت.

حال به نظر می‌رسد، پافشاری نمایندگان در این زمینه نتیجه داد، چون امروز (۲۷ آذر ۱۴۰۲) یکی از اعضای کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس اعلام کرد:

در اصلاحیه لایحه بودجه منابع اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان مشخص و مقرر شد تا ۵۰ همت از منابع درآمدی که بنا بود از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده برای پروژه‌های عمرانی هزینه شود، به همسان سازی حقوق بازنشستگان اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگان نباید هزینه‌های جدید در لایحه بودجه برای دولت بتراشند، زیرا این هزینه‌ها موجب افزایش کسری بودجه در نتیجه افزایش تورم خواهد شد، نمایندگان باید لایحه بودجه دولت را ساماندهی کرده و بر اجرای آن نظارت دقیق داشته باشند.

متناسب‌سازی حقوق و بهبود معشیت بازنشستگان

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از سیاست‌هایی است که در سال‌های اخیر برای بهبود معیشت این قشر مطرح شده است؛ این موضوع در جریان تصویب بودجه ۱۴۰۳ به یکی از محورهای اصلی و اختلافی دولت و مجلس تبدیل شد زیرا مجلس بر اعمال متناسب سازی حقوق بازنشستگان طبق مصوبه برنامه هفتم توسعه (که هنوز به قانون تبدیل نشده است) تاکید داشت و در نهایت مقرر شد با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده، منابع حاصل از آن صرف متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و صندوق فولاد شود.

بر این اساس و در صورت ابلاغ بودجه مصوب مجلس، سال آینده بار دیگر حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی لشکری و کشوری ترمیم می شود اما این مصوبه برای بازنشستگان تامین اجتماعی صادق نیست زیرا سازمان بازنشستگی متصل به بودجه عمومی کشور است اما سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شود که منابع و مصارفی خارج از بودجه سنواتی دارد.

البته باید در نظر داشت که در مصوبه برنامه هفتم احکامی هم برای بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است تا دریافتی آنان نیز در طول اجرای این برنامه ترمیم شود.

بر اساس بند الحاقی به ماده ۲۹ برنامه هفتم، سازمان تامین اجتماعی مکلف است با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طول سه سال اول برنامه نسبت به متناسب سازی مستمری بازنشستگان غیرحداقل بگیر اقدام نماید به نحوی که در پایان سال سوم برنامه، نسبت مستمری بازنشسته به حداقل دستمزد همان سال، با ۹۰ درصد نسبت اولین مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال برقراری مستمری، متناسب گردد.

این متناسب سازی در سال اول به میزان ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد ما به التفاوت تا ۹۰ یاد شده خواهد بود.

میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تامین‌اجتماعی به تازگی درباره متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تحت پوشش این سازمان گفته است: اگر این قانون ابلاغ شود، مکلف به اجرای آن هستیم همان‌طور که سازمان تامین‌ اجتماعی در سه مرحله متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان را اجرا کرده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار