۱۴:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۲

آموزش و پرورش باید اولویت نخست نظام و همه مردم باشد/ ضرورت توجه ویژه به معماری اسلامی در ساخت مدارس

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با تاکید بر این که آموزش و پرورش باید اولویت نخست همه دستگاه ها، همه مردم و جامعه و نظام باشد؛ خواستار توجه ویژه به معماری اسلامی و بومی در ساخت مدارس شد.

آموزش و پرورش باید اولویت نخست نظام و همه مردم باشد/ ضرورت توجه ویژه به معماری اسلامی در ساخت مدارس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، آیت الله اعرافی در دیدار با جمعی از اعضای مجمع خیرین مدرسه ساز استان با اشاره به این که همواره وکیل مدافع مسائل آموزش و پرورش بوده و هست و این امر را تکلیف شرعی خود می داند اظهار کرد: همه دستگاه ها باید برای برنامه های خود پیوست آموزش و پرورش داشته باشند.

وی اصل سعادت جامعه را در موضوعات آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه های علمیه دانست و گفت: آموزش و پرورش اعم از برنامه های سخت افزاری و نرم افزاری باید اولویت اول همه دستگاه ها و همه مردم باشد.

امام جمعه قم سپس به شعار امسال توجه داد و گفت: مشارکت مردم یک راهبرد کلان و اساسی است که در همه زمینه ها نقش برجسته ای دارد.

آیت الله اعرافی همچنین خواستار وجود نقشه راه پنج ساله و ده ساله در آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان قم شد و خاطر نشان کرد: پیش بینی زمین برای مدرسه سازی در همه ساخت و سازهای کشور بویژه مناطق و محله های پرتراکم یک ضرورت است.

وی در ادامه به لزوم توجه به معماری اسلامی و بومی در ساخت مدارس پرداخت و عنوان کرد: معماری اسلامی و بومی اگرچه هزینه ساخت مدرسه را بیشتر می کند؛ اما قطعا در تعلیم و تربیت موثر است و باید با سلیقه متولیان امر مورد توجه قرار گیرد.

مدیر حوزه های علمیه در پایان سخنان خود به اهمیت ورود خیرین مدرسه ساز به عرصه نرم افزاری آموزش در کنار سخت افزار اشاره کرد یادآور شد: کار خیری در منابع پایدار و وقف برای آموزش و پرورش هم از دیگر نکاتی است که می تواند مورد توجه دست اندرکاران عرصه آموزش و پرورش و مدرسه سازی قرار گیرد.

مطالب مرتبط