آمار جذاب پرسپولیس| عملکرد فوق العاده دو مدافع کناری پرسپولیس مقابل استقلال

پرسپولیس با درخشش دو مدافع کناری خود، دومین دربی پیاپی را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، دانیال اسماعلیلی فر و علی نعمتی بار دیگر با درخشش خود مانع از موفقیت دو ستراه بوشهری استقلال شدند.

به گزارش طرفداری، در دربی برگشت که در هفته بیست و هفتم لیگ برگزار شد، شرایط دو تیم کاملا متفاوت بود. استقلال امتیازات بیشتری نسبت به حریف دیرینه داشت و در بازی قبل از دربی با ۶ گل هوادار را در هم شکست تا همگان این تیم را برنده دربی تلقی کنند. جالب اینجاست که تمامی اهالی فوبتال و به ویژه هواداران این تیم امید زیادی به درخشش دو ستاره بوشهری خود داشته و تاکید می کردند که مهدی قایدی و محمد محبی روز سختی را برای مدافعان پرسپولیس رقم می زنند.

اما در پایان بازی ورق برگشت. پرسپولیس سه امتیاز را گرفت و بالاتر از استقلال در جدول رده بندی ایستاد و درنهایت نیز با توقف سپاهان مقابل ملوان صدرنشین شد. در همان دیداری که اهالی فوتبال نقش دو مدافع کناری پرسپولیس در مهار دو ستاره گلزن استقلال را غیر قابل انکار تلقی کردند.

جالب اینجاست که این اتفاق در بازی دیروز و در دربی فینال جام حذفی نیز یک بار دیگر رخ داد و مهدی قایدی و به ویژه محمد محبی کاملا اسیر تدابیر فنی یحیی گل محمدی و از آن مهم تر، بازی خوب علی نعمتی و دانیال اسماعیلی فر بودند.

علی نعمتی مدافع نیشابوری و ۲۸ ساله پرسپولیس در منطقه چپ زمین، درخشش دوباره ای مقابل استقلال و محمد محبی دیگر ستاره بوشهری حریف داشت. علی نعمتی مدافع باتجربه پرسپولیس که در چند بازی در همین لیگ قبلی، چندان مورد توجه هواداران قرار نگرفت و انتقادات زیادی را متحمل شد، در سال ۱۴۰۲ پوست اندخت و به گزینه اول دفاع چپ تبدیل شد تا وحید امیری آزادانه تر در خط میانی و به ویژه خط حمله نقش زیادی را بازی کند. علی نعمتی در ۹ بازی اخیر پرسپولیس در لیگ و جام حذفی با حضور در پست دفاع چپ و با شعاع حرکتی مشخص و وظایف کاملا دیکته شده، پا به دربی گذاشت و در بازی دروز مقابل استقلال نیز با توجه به وظایفی که داشت فراتر از انتظار بازی کرد.

علی نعمتی در دو دربی اخیر ( دربی برگشت و دربی فینال جام حذفی) با از کار انداختن محمد محبی، یکی از عوامل اصلی گلزنی استقلالی ها را از جریان بازی خارج کرد تا به یکی از بهترین و تاثیرگذارترین بازیکنان پرسپولیس در سال ۱۴۰۲ و رویارویی هایی که با استقلال داشته، تبدیل شود.

در آن سوی میدان و در منطقه راست خط دفاعی پرسپولیس، دانیال اسماعیلی‌فر که این فصل جانشین رامین رضاییان شده بود، علاوه بر درخشش در دو دربی قبلی درمجموع عملکرد خوبی داشت و در جمع مدافعان راست حاضر در لیگ ۲۲، پس از رامین رضاییان در رتبه دوم قرار گرفت.

دانیال اسماعیلی فر در لیگ ۲۸ هفته بازیکن اصلی سرخپوشان بود و فقط ۲ هفته جایش را به وحدت هنانوف داد و به عنوان بازیکن جانشین به زمین رفت. او در بازی های حذفی نیز مهره ای قابل اتکا بود و به ویژه در بازی دیروز به جز یکی دو صحنه، دیگر هیچ فرصتی برای درخشش مهدی قایدی به ستاره آبی ها نداد. او تا زمانی که در میدان حضور داشت، در نه تنها در امور دفاعی در مهار مهدی قایدی که کار بسیار دشواری است نمره قبولی گرفت، بلکه به جز مهار ستراه بوشهریی آبی ها در بخش هجومی نیز عملکرد خوبی داشت. کافی است یک بار دیگر گل اول بازی که توسط مهدی ترابی به ثمر رسید را یک بار دیگر مرور کنید تا متوجه شوید او چگونه با دریبل و محو کردن یکی از بازیکنان استقلال، نقش انکارناشدنی روی این گل پرسپولیس داشت.

 

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.