۲۰:۰۴ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶

اجتماعی سیاسی

آماده باش پلیس ها برای انتخابات + فیلم

سخنگوی فراجا از آماده باش ۱۹۰ هزار پلیس برای برقراری امنیت انتخابات خبر داد و گفت: صلاحیت ۴۸ هزار کاندیدا توسط پلیس تایید شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، برای انتخابات چند روز آینده نیروهای فراجا تدبیری سنجیدند. سردار سعید منتظرالمهدی درباره وظایف و ماموریت‌های پلیس برای حفظ امنیت انتخابات اظهار کرد: بر اساس ماده ۱۹ و ۶۸ قانون انتخابات، تامین نظم انتخابات برعهده پلیس است و در این راستا پلیس با بکارگیری ۱۹۰ هزار نیرو و با کمک سایر دستگاه‌های امنیت‌ساز از جمله بسیج و آماده‌باش کامل در مرزها نسبت به امنیت انتخابات اقدام می‌کند.

ماندن پلیس در کنار مردم

وی با بیان اینکه پلیس تا مشخص شدن نتایج انتخابات در کنار مردم حضور دارد، ادامه داد: آماده‌باش یگان‌های ویژه پلیس جزو دیگر اقدامات پلیس در حوزه حفاظت انتخابات است. پلیس نه تنها تا پایان انتخابات بلکه تا زمان مشخص شدن نتایج در کنار مردم حضور دارد. امید است که انتخابات پرشور و پرنشاطی در سایه امنیت به فضل الهی داشته باشیم.

سخنگوی پلیس با بیان اینکه بر اساس ماده ۵۸ قانون انتخابات، پلیس جزو مراجع پنج‌گانه استعلام تایید صلاحیت به حساب می‌آید، افزود: در مرحله اول، ۴۸هزار نفر مورد استعلام قرار گرفتند و در مرحله نهایی نیز ۲۴هزار استعلام از سوابق ثبت‌نام کنندگان گرفته شد و نتایج در آن بازه زمانی به هیات نظارت و ارزیابی شورای نگهبان اعلام شد.

منتظرالمهدی با بیان اینکه نظارت در حوزه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی بر عهده پلیس است، خاطرنشان کرد: براساس بندهای ۷۰، ۷۶ و ۷۷ قانون انتخابات، نظارت در حوزه تخلفات تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی بر عهده پلیس است. پلیس در سایه هماهنگی با سیستم قضایی و با رصد فضای واقعی و مجازی بر روند تبلیغات نامزدهای انتخاباتی نظارت می‌کند. در صورت بروز مساله به نامزدها برای پیشگیری تذکر داده می‌شود و پرونده قضایی در صورت نیاز تشکیل می‌شود.

سخنگوی فراجا با بیان اینکه در مجموع تامین امنیت انتخابات بر عهده پلیس است، اظهارکرد: البته وظیفه پلیس محدود به تامین امنیت انتخابات نمی‌شود بلکه بر روند تبلیغات در فضای مجازی و واقعی نیز نظارت دارد.

وی درباره مشارکت مرزبانان در انتخابات گفت: حوزه‌های رای‌گیری در برخی از محل‌های ماموریت مرزبانان وجود دارد، اگر حوزه‌های رای‌گیری در نزدیکی محل ماموریت مرزبانان نباشد صندوق‌های رای‌گیری حتی از طریق بالگرد به محل ماموریت آنها منتقل می‌شود.

سید مجید میراحمدی رئیس ستاد امنیت انتخابات و معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور کشور در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: ستادهای امنیت انتخابات با عضویت کلیه دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی، فراجا، سپاه، ارتش، دستگاه قضائی، صدا و سیما درسراسر کشور تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: بیش از ۲۵۰ هزار نفر از نیروهای پلیس، سپاه، بسیج و ارتش از امنیت صندوقها و مکانهای اخذ رأی مراقبت می‌کنند.

وی با بیان اینکه فراجا مسئولیت اصلی امنیت صندوقها را بر عهده دارد، گفت: نیروهای فراجا در این ایام آماده باش کامل هستند.

میراحمدی ضمن تاکید بر لزوم رعایت قانون از سوی نامزدها و طرفداران آنها گفت که نیروهای حافظ امنیت با قانون شکنان برخورد قاطع خواهند کرد.

رئیس ستاد امنیت انتخابات گفت: بیش از ۲۵۰ هزار نفر از نیروهای پلیس، سپاه، بسیج و ارتش از امنیت صندوقها و مکانهای اخذ رأی مراقبت می‌کنند.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با انتخابات جمعه و تماشای فیلم، اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید .

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار