۱۸:۰۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۴

آغاز ویرایش ثبت‌ نام خودروی وارداتی جانبازان از ۶ اسفند

رئیس سازمان توسعه تجارت اعلام کرد: جانبازان می‌توانند از شنبه۶ اسفند نسبت به ویرایش یا اصلاح ثبت‌نام اولیه خودروهای وارداتی اقدام کنند. مهدی ضیغمی گفت: نظر به اینکه آیین‌نامه واردات خودروی جانبازان تغییر کرده و برخی جانبازان بر اساس آیین‌...

آغاز ویرایش ثبت‌ نام خودروی وارداتی جانبازان از ۶ اسفند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،رئیس سازمان توسعه تجارت عنوان کرد: به دلیل درخواست‌های مکرر جانبازان نسبت به تغییر خودروی انتخابی و همچنین افزوده شدن تعدادی خودروی جدید تصمیم گرفته شد فقط یک بار به کلیه جانبازان اجازه داده شود در صورت تمایل مجددا خودروی خود را ویرایش کنند.

بر اساس اطلاعیه صادرشده جانبازان ویژه ۷۰درصد ۶ و ۷ اسفند، سایر جانبازان ۷۰درصد ۸ و ۹ اسفند، و جانبازان ۵۰ تا ۶۹درصد نیز ۱۰ تا ۱۲ اسفند می‌توانند به سامانه مراجعه و نسبت به ویرایش درخواست خود اقدام کنند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به جزئیات تغییر آیین‌نامه واردات خودروی جانبازان گفت: منع قانونی ۵ سال عدم فروش خودرو از آیین‌نامه حذف شده و جانبازان راسا می‌توانند اقدام به واردات خودرو کنند.

وی اشاره کرد: بر اساس آیین‌نامه جدید چنانچه فرد جانباز اقدام به واردات کند کلیه مراحل مربوط به اخذ خدمات پس از فروش، استاندارد، محیط زیست، امور گمرکی و شماره‌گذاری را شخصا باید انجام دهند، مگر آنکه قبلا خودروی انتخابی وارد کشور شده و مراحل استاندارد و محیط‌زیست را طی کرده باشد که در این صورت دو مرحله استاندارد و محیط‌زیست را لازم نیست انجام دهد.

ضیغمی در پایان اظهار کرد: تمام تلاش وزارت صنعت معدن و تجارت این است که کلیه جانبازان مشمول در کمترین زمان خودروی درخواست خود را دریافت کنند و چنانچه بانک مرکزی ارز موردنیاز خودروهای مذکور را تامین کند به‌سرعت می‌توان واردات خودرو جانبازان را آغاز کرد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار