اجتماعی

آصفری برای پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه خبری داد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت بازنشستگان

آصفری برای پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه خبری داد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از نبض بازار نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت بازنشستگان برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

آصفری برای پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه خبری داد

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که حقوق ماه‌های فروردین و اردیبهشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در نیمه اول خرداد ماه پرداخت خواهد شد.

بازنشستگان

آصفری برای پرداخت مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه خبری داد

بازنشستگی یعنی کناره‌گیری از ادامه شغل به علت بالا بودن سن و گاهی هم در اثر بیماری و ازکارافتادگی صورت می‌گیرد.

افزایش حقوق سالانه بازنشستگان تامین اجتماعی در دولت و مجلس به تصویب رسیده و به زودی اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی ۳۵ تا ۴۰ درصد به نسبت دستمزد ، در نظر گرفته شده است.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه مجلس شورای اسلامی در خصوص همسان‌سازی دستمزد نیز گفت: ۴۰ درصد همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی توسط شورای نگهبان و مجمع تامین اجتماعی تصویب و در برنامه هفتم توسعه نیز ابلاغ شده است.

آصفری افزود: از دولت انتظار است تا قانون متناسب سازی دستمزد بازنشستگان را اجرایی کند و سازمان برنامه و بودجه نیز باید منابع لازم را برای اجرای این طرح تخصیص دهد.

سازمان تامین اجتماعی بیش از ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار خانواده بیمه شده اصلی و بیش از سه میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مستمری‌بگیر دارد.

مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی از بیستم اردیبهشت و براساس حروف الفبا شروع به واریز شده است، جدول زمانبندی واریزی را میتوانید در مطلب زیر مشاهده کنید.

طبق مصوبه هیات وزیران، ۳۵درصد به  دستمزد حداقل‌بگیران بازنشستگان تامین اجتماعی اضافه شد که این افزایش از اول فروردین امسال اعمال می‌شود. بخش دیگری از بازنشستگان نیز سایر سطوح درآمدی هستند که افزایش حقوق این افراد ۲۲ درصد + ۶۹۰هزار تومان است؛ این رقم نیز اعمال و با دستمزد اردیبهشت پرداخت خواهد شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

محمد بازنشسته

پاسخ دادن

14 خرداد 1403


از همه نماینده اراک حاج آقا آصفری از صمیم قلب تشکر میکنم بخاطر پیگیری مستمر مطالبات برحق ما بازنشسته گان خداوند به همه خدمتگزاران به قشر ظعیف عزت و سربلندی دنیا و آخرت اعطاء بفرماید. انشاءالله