۰۵:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۳

کلیپ مذهبی

آشنایی با راز و رمز سوره مبارکه جن در قرآن کریم + ویدیو

سوره جن هفتاد و دومین سوره قرآن کریم است که 28 آیه دارد و از سوره‌های مکی است. سوره جن در سال دهم هجرت نازل شده و در ترتیب نزول چهلمین سوره از قرآن کریم است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،روایات متعددی درباره فضیلت خواندن سوره جن آمده است، از جمله روایتی از پیامبر اکرم (ص) که فرمودند: هر که سوره جن را قرائت کند خداوند به شمار همه جنیان و شیاطینی که رسول خدا (ص) را تصدیق یا تکذیب کرده اند، ثواب آزادی بنده به او عطا خواهد کرد. همچنین به نقل از امام صادق علیه السلام در روایتی آورده اند: هر کس سوره جن را زیاد قرائت کند در دنیا آزاری از جنیان به وی نمی رسد و نه چشم زخمی و نه سحر و نه مکری.

۱. فضیلت سوره جن: ملاقات پیامبر اکرم (ص) در خواب

به روایت از رسول خدا صلی الله علیه و سلم آمده است که هر که به طور مداوم سوره جن را تلاوت کند، پیامبر اکرم (ص) را در خواب ببیند و هر حاجتی داشته باشد به او داده خواهد شد.

۲. فضیلت سوره جن: برای دور شدن جنیان و …

از امام صادق (ع) روایت شده است که قرائت سوره جن موجب دور شدن شیطان از آن محل شده و اگر کسی می‌خواهد به سراغ حاکم ستمگری برود با خواندن این سوره امنیت پیدا می‌کند. اگر کسی سرگردان است، با قرائت این سوره خداوند راه را بر او عیان می‌کند. همچنین مداومت بر خواندن آن باعث می‌شود در روزهای تنگی و سختی پروردگار درهای رحمت را به روی او باز کند.

۳. فضیلت  و خواص سوره جن: افزایش درک و فهم

هر کسی که سوره جن را بخواند، بشوید (با زعفران و گلاب بنویسید و با آب بشویید) و بنوشد، هر چه بشنود بیاموزد و در هر مناظره و بحثی غالب گردد.

۴. فضیلت سوره جن: آزاد شدن محبوس و زندانی

خواندن سوره جن اسیر را آزاد می‌کند.

۵. فضیلت و خواص سوره جن: ادای قرض

اگر فرد قرض داری این سوره را به نیت ادای قرض بخواند، قرض او ادا خواهد شد و اگر شخص محزون و اندوهگین این سوره را بخواند، اندوهش به شادی تبدیل می‌گردد. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط