۱۸:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۶

روانشناختی رفتاری

آسیب های روانی که نژادپرستی میتواند به یک جامعه وارد کند چیست؟

از دوران جوانی، دکتر کن گریوز، روانشناس مشاور که از سال 1989 تمرین می کند، با نژادپرستی، قلدری و تعصب مواجه بوده است.

نژادپرستی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،از دوران جوانی، دکتر کن گریوز، روانشناس مشاور که از سال ۱۹۸۹ تمرین می کند، با نژادپرستی، قلدری و تعصب مواجه بوده است.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

از دوران جوانی، دکتر کن گریوز، روانشناس مشاور که از سال ۱۹۸۹ تمرین می کند، با نژادپرستی، قلدری و تعصب مواجه بوده است.

اما همانطور که این تاریخ شفاهی نشان می‌دهد، او در طول زندگی‌اش برای محافظت از خود و دیگران و همچنین برای تثبیت هویت خود به مبارزه پرداخته است.

و به‌عنوان کسی که تجربه‌ای از سوءتفاهم نژادپرستی و حمایت نداشتن دارد، کن از نیاز به تمرین روان‌شناختی که از نظر فرهنگی حساس است و تبعیض ناشی از همپوشانی عوامل تعیین‌کننده هویت منحصر به فرد فرد را در نظر می‌گیرد، حمایت می‌کند. این عوامل عبارتند از نژاد، جنس، مذهب و تمایلات جنسی.

نژادپرستی

نژادپرستی

تاریخ شفاهی با کاوش در تجارب کودکی کن آغاز می شود. والدین او به عنوان بخشی از نسل ویندراش به بریتانیا آمدند و پس از مدتی به منطقه ای عمدتا سفیدپوست نقل مکان کردند که در آنجا تنها خانواده سیاه پوست در محله و مدرسه محلی بودند.

در اینجا، به عنوان یک دانش آموز ابتدایی، بود که کن، همراه با خواهر و برادر کوچکترش، برای اولین بار با طعنه های نژادپرستانه، تعصبات و تهاجمات فیزیکی مواجه شد.

او در ضبط در مورد آن زمان می گوید:

«با نگاهی به آن روزها، به‌ویژه احساس نمی‌کردم که تجربه‌ی مدرسه‌ام یادگیری باشد. این خیلی بیشتر یک تروما بود.

من احساس می‌کردم که هر روز که به مدرسه می‌روم، مانند یک منطقه جنگی از نظر نژادپرستی است و احساس نمی‌کردم توسط معلمانم محافظت می‌شوم.»

از آنجایی که کن مبارزه کرد، می‌گوید معلمانش او را «مشکل رفتاری» می‌دانستند. او توسط یک روانشناس تربیتی مورد ارزیابی قرار گرفت و به او توصیه شد که در مدرسه ای برای «فراتر از نرمال تحصیلی» تحصیل کند.*

اما پدر کن قاطعانه از فرستادن او به آنجا امتناع ورزید و این وظیفه را بر عهده گرفت که پسرش را «انضباط» کند. تجربیات دبیرستان و راهنمایی کن مثبت تر بود. او خوب عمل کرد و جایی در دانشگاه برای تحصیل روانشناسی پیدا کرد.

با این حال، او همچنان احساس ناامنی می کرد. این فیلم نژادپرستی تجربیات کن را در آن زمان به عنوان یکی از معدود دانشجویان سیاهپوست و طبقه کارگر و سپس معلمان و روانشناسان آموزشی برجسته می کند.

او همچنان با تعصبات و پرخاشگری های خرد روبرو بود و برخی از والدین فرزندان خود را به دلیل رنگ پوستش از کلاس خود کنار می کشیدند.

کن در ادامه کار با افراد مبتلا به اختلال عصبی و مشکلات یادگیری تخصص پیدا کرد و متخصص اوتیسم است. در ضبط، او مشکلاتی را که گروه‌های اقلیت با آن روبرو هستند را مورد بحث قرار می‌دهد و معتقد است که آنها کمتر احتمال دارد که تشخیص بیماری واگرای عصبی را دریافت کنند.

کن در مورد ضبط می گوید:

می‌خواستم یک تاریخ شفاهی ارائه کنم تا همکاران در این حرفه را قادر به درک و قدردانی از تنوع متقاطع موجود در روان‌شناسی کنند.

بایگانی‌ها اغلب نمی‌دانند که از نظر تاریخی چگونه با روان‌شناسان با پیشینه‌های نژادی و فرهنگی متفاوت در این حرفه و همچنین در عملکردشان توسط بیماران رفتار شده است.»

سوفی اوریلی، مدیر آرشیو BPS، گفت:

ما از کن به خاطر شجاعتش در بیان داستانش بسیار سپاسگزاریم. ما بسیار هیجان‌زده هستیم که این تاریخ شفاهی را در مجموعه‌های آرشیو وسیع‌تر خود داریم. این نشان دهنده اهمیت تاریخ شفاهی در ثبت داستان هایی است که در غیر این صورت در اسناد آرشیو سنتی گنجانده نمی شوند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط