۲۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت امشب ۷ آذر ۱۴۰۲| مخالفت دوباره دولت با طرح ساماندهی کارکنان دولت؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در حالی که مجلس در حال بررسی و رفع ایرادات شورای نگهبان از طرح ساماندهی کارکنان دولت است ، دولت دوباره سیگنا مخالفت با طرح ساماندهی داد .میثم لطیفی ئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به تاکید م...

ساماندهی کارکنان دولت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، در حالی که مجلس در حال بررسی و رفع ایرادات شورای نگهبان از طرح ساماندهی کارکنان دولت است ، دولت دوباره سیگنا مخالفت با طرح ساماندهی داد .میثم لطیفی ئیس سازمان اداری و استخدامی با اشاره به تاکید مجلس بر لزوم تبدیل وضعیت همه شرکتی ها اظهار داشت: این طرحی بود که مجلس مطرح کرده بودولی مسیر دولت برای تبدیل وضعیت آزمون است.

لطیفی: مسیر تبدیل وضعیت شرکتی با آزمون است

میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی در گفت‌وگو با برنا، در پاسخ به سوالی درخصوص برنامه دولت برای استخدام شرکتی ها در سال آینده گفت: ما اکنون براساس نیاز شرکت‌ها مجوز استخدام می‌دهیم و طبیعتا آنهایی که رابطه غیر پیمانی و رسمی با دستگاه داشته باشند، مسیر تبدیل وضعیتشان آزمون است.

لطیفی با اشاره به تاکید مجلس بر لزوم تبدیل وضعیت همه شرکتی ها اظهار داشت: این طرحی بود که مجلس مطرح کرده بودولی مسیر دولت برای تبدیل وضعیت آزمون است.

این در حالی است که طرح ساماندهی در مجلس مراحل پایان کار خود را می گذراند حسین گودرزی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین وضعیت بررسی طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت در مجلس ، گفت:هفته گذشته جلسه کارگروه تخصصی که در کمسیون اجتماعی به منظور بررسی طرح مذکور تشکیل شده، آمده برای رفع ایرادات و ابهامات تشکیل شد.

گودرزی اضافه کرد: در این جلسه ۲ ابهام و ایرادات شکلی شورای نگهبان نسبت به طرح ساماندهی کارکنان دولت بر‌طرف شد اما قرار است در جلسه یکشنبه هفته آینده با حضور کارشناسان شورا و هیئت عالی نظارت مجمع، ایرادات و ابهامات شکلی و محتوایی نسبت به این طرح بر طرف شود.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: به دلیل اینکه در ۲ ماه گذشته بررسی لایحه برنامه هفتم در دستورکار مجلس قرار داشت و جلسات کمیسیون‌ها برگزار نشد لذا امکان بررسی ایرادات و ابهامات نسبت به طرح ساماندهی کارکنان دولت در کمیسیون اجتماعی وجود نداشت، اما هفته گذشته جلسه کارگروه تخصصی که در کمسیون اجتماعی به منظور بررسی طرح مذکور تشکیل شده، آمده برای رفع ایرادات و ابهامات تشکیل شد.

گودرزی اضافه کرد: در این جلسه ۲ ابهام و ایرادات شکلی شورای نگهبان نسبت به طرح ساماندهی کارکنان دولت بر‌طرف شد اما قرار است در جلسه یکشنبه هفته آینده با حضور کارشناسان شورا و هیئت عالی نظارت مجمع، ایرادات و ابهامات شکلی و محتوایی نسبت به این طرح بر طرف شود.

نماینده درود و ازنا در مجلس با بیان اینکه یکی از ایرادات مطرح شده داشتن بار مالی برای اجرای طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت است، گفت: احتمالا در جلسه هفته آینده دیگر ایرادات و همچنین موضوع داشتن بار مالی برطرف شود و گزارش کمیسیون درباره این طرح برای بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود.

تا قبل از پایان عمر مجلس یازدهم طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تعیین تکلیف می شود

عباس گودرزی چندی پیش نیز گفت که تمامی تلاش نمایندگان بر این است که تا قبل از پایان عمر مجلس یازدهم طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت تعیین تکلیف شود.

عباس گودرزی در توضیح آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت اظهار کرد: مصوبه مجلس شورای اسلامی در طرح ساماندهی کارکنان موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه پنجم توسعه (طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت) با ایراداتی از سوی هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام مواجه شده است که ما منتظر اعلام رسمی ایرادات به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اجتماعی هستیم.

وی اضافه کرد: کمیسیون اجتماعی به محض دریافت ایرادات مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه‌ای با مسئولان مربوطه به بررسی آن‌ها می‌پردازد. عمده ایرادات مربوط به این است که سازمان اداری – استخدامی معتقد بوده اجرای این طرح بار مالی خواهد داشت.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اعتقاد ما براین است که این طرح نیز بار مالی ندارد که باعث کاهش هزینه‌ها هم می‌شود، چون نظم و ساماندهی در نظام اداری – استخدامی ایجاد می‌کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار