۰۰:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵

آخرین وضعیت طرح ساماندهی قرارداد کارکنان دولت امروز دوشنبه ۱۵ آبان ۱۴۰۲| از طرح طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و پیمانکاری چخبر؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، از طرح ساماندهی کارکنان چه خبر؟طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و پیمانکاری در بخش های دولتی با وجود تصویب نمایندگان، همچنان گرفتار پاس کاری بین مجمع تشخیص مصلحت و مجلس، دولت و شورای نگهبان است.طرح سام...

ساماندهی کارکنان دولت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، از طرح ساماندهی کارکنان چه خبر؟طرح ساماندهی نیروهای شرکتی و پیمانکاری در بخش های دولتی با وجود تصویب نمایندگان، همچنان گرفتار پاس کاری بین مجمع تشخیص مصلحت و مجلس، دولت و شورای نگهبان است.طرح ساماندهی کارکنان دولت با اعلام ابهاماتی از سوی شورای نگهبان دوباره به مجلس برگشت تا اصلاح شود طرح ساماندهی کارکنان پس از چند سال و تصویب نهایی در مجلس مغایر با سیاست های کلی نظام تشخیص داده شده است و به نظر می رسد با توجه به در پیش بودن بررسی لایحه برنامه هفتم و بودجه و بررسی بودجه سال ۱۴۰۳ و همچنین انتخابات مجلس این طرح فعلا از دستور کار خارج شود

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت طرح ساماندهی قرارداد کارکنان دولت را تشریح کرد.

ولی اسماعیلی رئیس کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت طرح ساماندهی کارکنان دولت، گفت: بر اساس این طرح قرار بود که وضعیت قراردادی کارکنانی که به هر عنوان با دولت کار می‌کنند چه حجمی، شرکتی و قراردادی مشخص شود و ۲۷ عنوان قراردادی کارکنان تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به موضوع عدالت در پرداخت‌ها، گفت: اگر ساماندهی و شناسایی کارکنان دولت انجام نشود در پرداخت‌ها نیز دچار مشکل خواهیم بود؛ آیا می‌شود که ما آمار دقیق نیروهای شرکتی را نداشته باشیم بعد بخواهیم عدالت در پرداخت صورت بگیرد؟

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ما داده‌ها و اطلاعات اولیه در زمینه کارکنان دولت را نداریم، ادامه داد: علاوه بر این متاسفانه ما آمار دقیق شرکت‌های کار یابی یا شرکت‌هایی که در تامین نیروی کار فعال هستند را هم نداریم.

اسماعیلی با بیان اینکه بالاخره مجلس به موضوع ساماندهی کارکنان دولت ورود کرد و طرحی را تدوین و به تصویب رساند، گفت: این طرح پس از تصویب به شورای نگهبان ارسال شد که ایراد مالی و مخالفت با بند ۲ اصل ۱۱۰ و سیاست‌های کلی نظام به این گرفته شد که بخش عمده‌ای از این ابهامات در کمسیون بر طرف شد. در صحن علنی هم رأی آورد؛ البته در این مرحله تغییراتی نسبت به طرح اولیه ایجاد شد و جامع آماری کوچک‌تر کردیم به این معنا که فقط دولت موظف که نیروهای شرکتی تعیین تکلیف کند.

وی ادامه داد: در جلسه ای که اعضای کمسیون اجتماعی با شورای نگهبان داشتند ۸۰ درصد ابهامات حل شد البته یک ایراد نیز از سوی هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به طرح مطرح کرده که هنوز ابلاغ رسمی و کتبی به مجلس نشده است تا بتوانیم رفع ایراد کنیم که به محض اعلام رسمی به مجلس کمیسیون به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

نماینده گرمی در مجلس بیان کرد: با تصویب و نهایی شدن طرح ساماندهی کارکنان دولت قرارداد حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار تن از کارکنان دولتی تعیین تکلیف می‌شوند.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

4 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

علی اکبر بخشی پور

۱۷ آبان ۱۴۰۲


بنام خدا تا زمانی که تصمیم گیران اصلی ون‌هایی در نظام که در رئوس مملکت قراردارند، میانگین سوادشان به دیپلم هم نمی رسد.انتظار حق و عدالت نباید داشت.وقتی شورای نگهبان فردی که 6کلاس سوادبیشتر ندارد را برای ریاست جمهوری تایید می کند که نتیجه اش می شود وضعیت اسف‌بار امروز،چه انتظاری از این شورا است که حق کارگر را به صاحب حق برگرداند.شورای نگهبان و مجمع با مخالفت با طرح مجلس لکه ی ننگی در کارنامه خود در نزد مردم ثبت کردند که هیچ وقت از اذهان مردم پاک نخواهد شد.مسخره ترین کلمه دراین حکومت صحبت کردن مسئولینی همچون رییسی از عدالت و برقراری آن در جامعه است.این آقا وکابینه اش همگی توانایی اداره ی یک وزارت خانه را به تنهایی ندارند.آقای رییسی عدالت را به معنای واقعی کلمه زبح کرد.

حسین

۲۱ آبان ۱۴۰۲


هرروز وعده میدین .به هیچ عنوان نیروهای شرکتی رو نمیزارن تبدیل وضعیت بشن .بیخود خودتونو خسته نکنید

Mohsen mazinani

۲۱ آبان ۱۴۰۲


سلام.فقط جای افسوس داره برای مسئولین که بجای دلسوزی برای مردم ومخصوصا قشر کارگری یاد گرفتن سفره ی انقلاب خودشون رو بزرگتر کنند وسفره ی مردم وکارکری رو کوچکتر کنند بخورید بنام انقلاب ولی یجایی پس دادن داره شکککککک نکنید تک تک شماهارو همین مردم وقشر کارگری پشت میز نشین کردند حداقل عبرت بگیرید اگه یروزی این انگشت ها بشه مشت های جمع شده تبدیل وضعیت حق کارگر هست چرا به ایثار گری نور چشمی ها می‌رسید میشه اولویت فقط وای بر شما که معاویه وار گم شدید تو لباس علی(ع)

نبی

۲۱ آبان ۱۴۰۲


مجمع تشیص و شورای نگهبان با مخالفت از این طرح عدالت گستر ، گارگران را از نظام بدبین و منفور کردند و لکه ی ننگینی در کارنامه خود ثبت کردند و کارگران در آن دنیا یقه ی آنها خواهند گرفت

نظرات بسته شده است

آخرین اخبار