۲۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۲۱

اقتصادی

آخرین واریزی سود سهام عدالت مرحله دوم | میزان سود واریزی

سود سهام عدالت گونه‌ای یارانه است که بنابر نظر دولت نهم، از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود

آخرین واریزی سود سهام عدالت مرحله دوم | میزان سود واریزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سود سهام عدالت با توجه به فروش منابع طبیعی یا باقی سودهای کشوری به حساب افرادی که در این بخش یک حساب دارند  واریز میشود . که در اسفند یک نوبت واریز خواهد شد برای با خبر شدن از جزئیات اندیشه معاصر را دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان گذارید.

مرحله دوم سود سهام عدالت ۱۴۰۲

طبق اعلام خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت، مرحله دوم سود سهام عدالت تا ۲۵ اسفند ماه به حساب دارندگان سهام واریز می‌شود. براساس سودهای واریزی مراحل قبلی، به دارندگان سهام ۵۳۲ هزار تومانی، سود ۷۳۶ هزار تومان و برای دارندگان سهام یک میلیون تومانی، سود یک میلیون و ۳۰۰ واریز خواهد شد.

سود سهام عدالت

سود مربوطه در  ۱۴۰۲

در حال حاضر  برگرفته از سودسازی ۳۶ شرکت بورسی و ۱۳ شرکت غیربورسی است که طبق اطلاع رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، طی دو مرحله در سال ۱۴۰۲ به حساب سهامداران واریز می‌شود. بخش اول  در آذر ماه ۱۴۰۲ و آخرین واریزی  در اواخر سال پرداخت می‌شود.

مبلغ  به ارزش پرتفوی هر سهامدار بستگی دارد. طبق اعلام شورای عالی بورس پرداخت  در آذر ماه برای دارندگان سهام عدالت به ارزش ۵۳۲ هزار تومان به مبلغ ۷۳۰ هزار تومان و دارندگان به ارزش یک میلیون تومان به مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان می‌باشد. این مبلغ به حساب شبای سهامداران که در سامانه سجام ثبت کرده‌اند، واریز می‌شود.

برای فوتی ها کی واریز میشود؟

همانطور که می‌دانید، در مهر سال جاری (۱۴۰۲) برای نخستین بار امکان انتقال  متوفیان به وراث فراهم شد. لذا، سوالی که ذهن اغلب وراث فوت شدگان را درگیر کرد‌ه این است که ” سهام عدالت فوتی کی واریز میشود “.

وزارت اقتصاد طبق آخرین اخبار منتشر شد‌ه اعلام نمود‌ که واریز سود سهام عدالت فوتی ها مشروط بر این است که:

وراث در صورت تکمیل مراحل انتقال سهام عدالت متوفیان حداکثر تا ۱۰ اسفند ماه موفق به دریافت برای فوتی ها خواهند شد. در غیر این صورت،  متوفیان تا سال آینده به تعویق خواهد افتاد.

بنابراین، اگر وراث قانونی فوت شدگان تا تاریخ مذکور، مراحل انتقال سهام عدالت فوتی‌های خود را در سامانه میراث تکمیل نمایند در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۴۰۲ متوفیان به حساب آنها واریز می‌شود.

جهت کسب اطلاعات دقیق در مورد میزان سود واریزی  متوفیان به سامانه مربوطه مراجعه کنید. برای ورود به این سامانه کافی‌ست وارد سایت sahamedalat.ir شوید. در مقاله‌ای دیگری از کاریزما لرنینگ تحت عنوان “سامانه میراث جهت دریافت سهام عدالت متوفیان “،

چرا سود آن واریز نمیشود؟

اکثر افراد مدام در جستجوی پاسخ دقیق این سوال هستند که ” چرا سود سهام عدالت برای من واریز نمیشود “. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که واریز نشد‌ن سود سهام عدالت دلایل مختلفی دارد. مهم‌ترین آنها را در زیر برای شما ذکر می‌کنیم.

اگر مستعد هریک از موارد زیر، این احتمال وجود دارد که سود سهام عدالت برای شما واریز نشود:

راکد بودن حساب بانکی درج شد‌ه در سامانه
ثبت شماره شبای نادرست در سامانه
حساب بانکی بلندمدت یا مشترک
مسدود بود‌ن حساب بانکی
داشتـن حساب ارزی

برای اطلاع از جزئیات واریز  خود به درگاه یکپارچه ذینفعان بازار سرمایه به نشانی ddn.csdiran.ir مراجعه نمایید. در این سامانه، ریز جزئیات خود را در تاریخ‌های مشخص مشاهده خواهید کرد. همچنین ارزش روز  شما نیز در این سامانه قابل مشاهده است.

کلاهبرداری در آن

با انتشار اخبار پرداخت مرحله دوم  برخی سودجویان به کلاهبرداری با استفاده از این تیتر کرده‌اند. در حال حاضر هیچ ثبت نام انجام نمی‌شود و اگر پیامکی مبنی بر شرایط ثبت نام برای شما ارسال شد، بر روی لینک ارسال شده، کلیک نکنید چرا که در صورت گوشی همراه شما هک می‌شود.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که اگر لینک مخربی را باز کردیم چه کار کنیم؟، در پاسخ باید بگوییم که ابتدا همراه بانک خود را غیرفعال کنید. بنابراین بدانید که هیچ پیامکی مبنی بر ثبت نام سهام عدالت از سوی هیچ سازمانی برای متقاضایان ارسال نمی‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار