۱۵:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۱

آخرین خبر از ساماندهی نیروهای شرکتی امروز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت| طرح ساماندهی در ایستگاه پایانی!

خبر های زیادی درباره طرح ساماندهی کارکنان دولت بین مجلس و شورای نگهبان و مجمع تشخیص شده است.

طرح ساماندهی کارکنان دولت

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، آخرین خبر از ساماندهی نیروهای شرکتی امروز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت| طرح ساماندهی در ایستگاه پایانی!

در سال‌های گذشته، با ورود پیمانکاران بخش خصوصی برای استخدام نیروی انسانی در دستگاه دولت، نیرو‌های شرکتی با انواع مختلف قرارداد‌ها مانند حجمی، ساعتی، معین و … به‌کار گرفته شده‌اند.

طبق آخرین گفته سخنگوی شورای نگهبان اصلاحات انجام شده باعث شده ایرادات این طرح برطرف شود، اما هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت دوباره از این طرح ایراد گرفته است و سرنوشت آن نیز نامعلوم است.

«طرح ساماندهی کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» که با عنوان «طرح ساماندهی کارکنان دولت» شناخته می‌شود، پس از تصویب در اول اسفندماه سال گذشته در شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به ابهامات متعدد موجود در مصوبه، طرح برای رفع ابهامات و اعمال اصلاحات لازم به مجلس شورای اسلامی برگشت.

کارکنانی که سال‌هاست بلاتکلیف هستند و علاوه بر عدم بهره‌مندی از حقوق قانونی خود دچار ابهام درباره آینده شغلی خود هستند.

اصلاحات انجام شده باعث شده ایرادات این طرح برطرف شود، اما با نامه هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت ایرادات همچنان باقی است و برای رفع ابهام به مجلس ارسال شده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط