۱۶:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۶

آخرین خبر از حقوق فروردین بازنشستگان تامین اجتماعی

مابه‌التفاوت حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران مربوط به فروردین ماه در اردیبهشت واریز می‌شود.

حقوق بازنشستگان 1402

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سید مرتضی حسینی؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد: هر ساله محاسبات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی در فروردین ماه انجام می‌گیرد و امسال نیز همین روند ادامه می‌یابد و متناسب با افزایش ۳۵ درصدی دستمزد کارگران، مستمری بازنشستگان نیز به همین میزان افزایش پیدا می‌کند.

وی تصریح کرد: براین اساس مستمری بازنشستگان در فرودین‌ماه مطابق سال گذشته پرداخت می‌شود، اما حقوق اردیبهشت بر اساس نرخ جدید اعمال می‌شود و مابه‌التفاوت حقوق فروردین مستمری‌بگیران نیز در اردیبهشت پرداخت می‌شود.

حسینی گفت: امیدواریم سازمان تامین اجتماعی در سال جدید نیز مانند سال گذشته برای پرداخت مستمری بازنشستگان نیازی به استقراض از سیستم بانکی پیدا نکند.

یکی از مهم‌ترین دوران زندگی هر شاغلی، زمانی است که پس از سال‌ها کار و تلاش بی وقفه قصد استراحت دارد. از دغدغه‌های مهم این دوران قطع شدن حقوق کارمندی است که می‌تواند باعث مشکلات مالی در زندگی افراد شود.

اما دولت در همین راستا، حقوقی را تحت عنوان حقوق بازنشستگی و مستمری برای این کارمندان در نظر می‌گیرد و به این گونه افراد نیز بازنشسته یا مستمری بگیر گفته می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : تسنیم

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

بازنشسته محمد

۱۶ فروردین ۱۴۰۳


آقای حسینی تو یک نفر مسخره چهار و نیم میلیون نفر بازنشسته ی تامین اجتماعی را به تمسخر گرفته اید چرا نباید افزایش حقوق و همسان سازی را سر موقع ندهید باز چه نقشه ای دارید میخواهید کمک اسرائیل بکنید میخواهید روز جمعه مردم در راهپیمایی شرکت نکنند باشه ما کارگران و بازنشستگان کارگری شرکت نمی کنیم بخاطر عملکرد شما مسولین که ساخت اسراییل است

نظرات بسته شده است